ПолiтДумка

Опалювальний сезон в Україні почався з різнобою цін на газ і розмаїття постачальників

20 октября
12:02 2020

В Україні розпочався опалювальний сезон. З приходом справжніх осінніх холодів у багатьох населених пунктах вже почали опалювати будинки.

Особливістю нового опалювального сезону, з якою ще не встигли освоїтися багато споживачів, стало впровадження ринку газу. Тобто, тепер немає єдиного монополіста, який диктуватиме свої ціни на блакитне паливо, і споживачі можуть обирати собі постачальника на свій розсуд. Звичайно, визначальним фактором при виборі постачальника буде ціна на газ.

Опалювальний сезон в Україні почався з різнобою цін на газ і розмаїття постачальників

Ціни на ринку пропонують різні

Одним з найбільш лояльних до споживача постачальників виявилася компанія "Нафтогаз України". У жовтні вона пропонує газ за ціною в 4,7 гривень за кубометр. При цьому в серпні ця компанія відпускала газ за нижчою ціною — 3,24 гривні за куб. Ще одна компанія, ТОВ "ВІК Паливенерго", також пропонує газ за помірною ціною — 4,8 гривні за кубометр.

При цьому вже в серпні у майже всіх газзбутів вартість газу була істотно вище, ніж у "Нафтогазу" — по 4,49 гривень за кубометр. Ще вище заломила серпневу ціну компанія "Газовик ТОВ" — по 4,7 гривні. У жовтні газзбути вже не стали вдаватися до єдиної ціни, а взялися виставляти кожен свою. Та все одно в підсумку вийшло дорого. Найдорожче цінує свій продукт "Одесагаз-Поставки". Там заламали жовтневу вартість по 6,85 гривень за куб.

Нині на газовому ринку України пропонують свій товар більш як сорок постачальників. Згідно із законом вони зобов'язані опублікувати свою ціну на наступний місяць не пізніше, ніж за п'ять днів до початку цього місяця.

Опалювальний сезон в Україні почався з різнобою цін на газ і розмаїття постачальників

Як змінити постачальника газу

Процедура зміни постачальника газу доволі проста. Йому потрібно подати заяву про те, що ви хочете купувати газ у нього. При цьому, якщо новий постачальник погодиться працювати з вами, то договір зі старим розривається автоматично.

Крім заяви, новому постачальнику потрібно подати паспортні дані покупця, ідентифікаційний код, а також документ, що підтверджує право власності на приміщення, куди буде подаватися газ.

Після отримання вашої заяви у постачальника є 21 день, щоб визначитися, буде він з вами працювати чи ні. Якщо за 21 день від нього не надходить повідомлення про те, що угода укладена, це означає, що з якоїсь причини він не готовий до співпраці з вами. Однією з причин можуть бути ваші непогашені борги перед попереднім постачальником.

Нагадаємо, глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв вважає, що в новому опалювальному сезоні ціна на газ буде нижчою, ніж у попередньому. Україна вступила в новий сезон із заповненими газовими сховищами, і дефіциту газу не буде. Тому й ціни на нього не будуть високими.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Вратарь Динамо: Против нас все соперники выходят, как на последний бой

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!