ПолiтДумка

Опозиція Канади закликає Трюдо негайно надати Україні летальну зброю

26 января
21:54 2022

Канадська парламентська опозиція вимагає від уряду негайно надати Україні оборонну зброю.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це в Оттаві заявив тіньовий міністр закордонних справ й депутат від Консервативної партії Канади Майкл Чонг.

“Уряди США, Великої Британії, Польщі, Литви, Латвії, Естонії, Чехії та інших країн вже надали Україні оборонну зброю, а прем’єр-міністр Трюдо — ні. Тому канадські консерватори знову закликають прем’єр-міністра Трюдо негайно надати Україні летальну оборонну зброю, зокрема ту, що мала надійти курдським силам оборони”, — сказав Чонг.

Він також закликав Трюдо “негайно ухвалити рішення про продовження й розширення операції UNIFIER, а також відновити передачу зображень RADARSAT й використання санкцій Магнітського проти відповідальних за агресію в Україні росіян”.

Читайте також: Чехія надасть Україні чотири тисячі 152-мм снарядів

“Зі збільшенням кількості ознак потенційного російського вторгнення до України, час прем’єр-міністру Трюдо припинити вагатися. Україна прямо каже уряду Трюдо, чого потребує для самооборони: летальної оборонної зброї”, — наголосив політик.

Як повідомлялося, у рамках операції UNIFIER в Україні перебуває близько 200 канадських військових. Вони знаходяться на різних локаціях у центральній та західній Україні, а штаб-квартира — у Яворові. Мандат чинної місії UNIFIER збігає у березні. Якщо до того часу його не буде продовжено, канадські військові залишать територію України.

Читайте також: Росія перекидає винищувачі Су-35с з Далекого Сходу в Білорусь

RADARSAT — канадський супутник дистанційного зондування Землі. Угоду про обмін розвідувальними даними між оборонними відомства України та Канади було укладено на початку 2015 року, однак незабаром після приходу до влади прем’єр-міністр Джастін Трюдо призупинив її дію, посилаючись на нестачу коштів і проблеми з ліцензуванням.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Для світової продовольчої безпеки дуже важливо розблокувати порт в Одесі — Дуда

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY