Опозиція контролюватиме виконання Януковичем настанов ПАРЄ, — Юлія Тимошенко
Лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявляє, що її політична сила як найбільша опозиційна партія бере на себе функції контролю за врахуванням чинною владою зауважень Парламентської Асамблеї Ради Європи, викладених у резолюції «Функціонування демократичних інституцій в Україні».
«Ми як найбільша опозиційна партія беремо на себе функцію контролю за втіленням в життя всіх настанов резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи, які прийняті вчора», — заявила Юлія Тимошенко сьогодні на прес-конференції, повідомляє її персональний сайт.
За словами лідера «Батьківщини», опозиція здійснюватиме контроль за діями всіх структур влади.
«І ми будемо інформувати суспільство про те, як втілюється в життя позиція резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи владою України, а також всіма іншими складовими нашого політичного життя. Це Верховною Радою, парламентською опозицією, всіма учасниками цього процесу», — наголосила вона.
Юлія Тимошенко підкреслила, що ухвалена ПАРЄ резолюція є безпрецедентно жорсткою, і дії української влади несумісні з зобов’язаннями, які держава взяла на себе перед Радою Європи.
«Дії української влади є несумісними з тими цінностями, с тими стратегіями, які сповідують європейські країни», — заявила вона.
Лідер «Батьківщини» також заявила, що опозиція надаватиме владі поради щодо втілення в життя пунктів резолюції ПАРЄ.
«Ми дамо владі чіткі поради, як втілювати зауваження Ради Європи в наше українське життя, як змінювати закони, правила, порядки для того, щоб все ж таки не регресувати в процесі розвитку демократії в Україні», — зазначила вона.
«Якщо Янукович, Президент держави, вся його владна команда дослухаються до порад, зауважень і пропозицій Парламентської Асамблеї Ради Європи, ситуацію в Україні можна виправити, і Україну можна повернути на демократичний шлях розвитку. Але для цього потрібно не тільки бажання громадянського суспільства, народу України, опозиції. Для цього обов’язково потрібне добровільне бажання влади це робити», — цитує Тимошенко сайт БЮТ.
Як відомо, 5 жовтня ПАРЕ ухвалила резолюцію щодо України, в якій жорстко оцінюється ситуація в країні стосовно умов функціонування демократичних інституцій, свободи слова і ЗМІ, окремих дій СБУ, а також щодо скасування політреформи і повернення до Конституції 1996 року.
Ренате Вольвенд, яка є однією з авторів звіту щодо стану демократії в Україні від доповідачів Моніторингового комітету ПАРЄ в інтерв’ю «Deutsche Welle зазначила, що її колеги-однопартійці вважають звіт ПАРЕ щодо України занадто м’яким.
«Немає відчуття свободи, коли можна вільно критикувати, якщо щось тобі не подобається, бо за рогом вже за тобою хтось стежить. Все перевіряється і реєструється. І людям просто обмежують їхні свободи», — сказала Вольвенд. Вона також не погодилася з українськими політиками, котрі заявляють, що Конституція 1996 року є однією з найкращих .Представниця ПАРЕ заявила, що її колеги проситимуть Венеціанську комісію дати належну оцінку конституційним змінам.