ПолiтДумка

Отруєння Навального розділило Німеччину на два табори: що відбувається в Бундестазі

Сентябрь 13
00:00 2020

У Німеччині з приводу отруєння російського опозиціонера Олексія Навального розгорілися бурхливі суперечки. Одна частина німецького парламенту вважає, що Росію треба негайно покарати санкціями через отруєння політика. Інша вважає, що потрібно дочекатись результатів розслідування і тоді вже вирішувати, хто є "ху" у цій історії.

Оливи у вогонь підлив керівник німецької розвідки Бруно Каль, який заявив, що отруєння Навального не могло бути організоване без участі Кремля. Його аргументи доволі переконливі. Як показали аналізи, опозиційного політика отруїли якоюсь новою версією "Новачка". Від неї він гарантовано мав померти, але при цьому не відразу, а через якийсь час. Тобто це була отрута відкладеної дії. І статися це повинно було саме у повітрі, в літаку — під час перельоту Олексія з Томська в Москву.

Отруйники, очевидно, не розраховували на те, що літак посадять, і що лікар швидкої допомоги відразу введе йому антидот. Тобто, Олексій зобов'язаний життям конкретним людям: пілотам, які посадили літак в Омську, і лікареві, який відразу призначив йому атропін.

Отруєння Навального розділило Німеччину на два табори: що відбувається в Бундестазі Така версія "Новачка", яка передбачає уповільнене дію, очевидно, відноситься до нових розробок. І природно, що роздобути таку отруту десь і в кого-небудь "при нагоді", нереально. Такою хімічною володіє тільки держава. У той же час, іноземні спецслужби не могли провернути таку операцію на території РФ, адже за Навальним постійно стежили, а отже, і вони теж потрапили би під стеження. Тому напрошується висновок, що Навального труїли російські спецслужби "з благословення" Кремля.

Власне, до такої думки схиляється майже вся фракція правлячої партії ХДС в німецькому Бундестазі. Однак інші політичні сили не настільки категоричні, каже депутат Бундестагу від партії "Альтернатива для Німеччини" Вальдемар Гердт. Він каже, ще на початку тижня в Бундестазі радилися, що робити з РФ через отруєння Навального.

"ХДС була повністю налаштована на закриття "Північного потоку-2". Мовляв, треба покарати Росію", — каже німецький політик.

Однак інші партії вважають, що потрібно дочекатися висновків слідства. Зокрема, партія, до якої належить сам Гердт, вважає, що цю історію штучно роздмухують спеціально для того, щоб підірвати відносини між РФ і ФРН і зупинити будівництво газовопроводу "Північний потік-2". Хто в цьому найбільше зацікавлений — очевидно.

Тим часом, МЗС Росії вже розцінило спроби німецьких військових звинуватити в отруєнні РФ, як "грубу ворожу провокацію проти Російської Федерації" . Так у Росії відреагували на відмову німецьких військових надати російській Генпрокуратурі детальні результати аналізів Олексія Навального.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Tesla планирует производить зарядные устройства для электромобилей в Китае

Tesla планирует производить зарядные устройства для электромобилей в Китае

Читать всю статью

Мы в соцсетях