ПолiтДумка

Пайфер вважає російську агресію та внутрішні реформи головними викликами для України

25 сентября
19:56 2021

За останні три десятиліття Україна пройшла довгий шлях і досягла величезного прогресу, натомість сьогодні перед країною постали два ключові виклики.

Про це заявив помічник Державного секретаря США у справах Європи та Євразії у 2000-2004 роках, Посол Сполучених Штатів в Україні у 1998-2000 роках Стівен Пайфер у зверненні до учасників першої молодіжної зустрічі Київського Безпекового Форуму «Захід-Схід, Північ-Південь», повідомили Укрінформу у Фонді «Відкрий Україну».

«Перший виклик – зовнішній. І він полягає в тому, як вирішити спричинений Росією ще 2014 року конфлікт, коли війська РФ незаконно захопили Крим, а потім російські силові служби та військові сили спровокували конфлікт на Донбасі», — сказав Пайфер.

Читайте також: Байден готовий підштовхувати Україну до реформ, навіть у жорсткій формі – Пайфер

Пайфер зазначив, що війна вже забрала життя близько 14 тисяч осіб.

«Питання в тому, як Україна та її друзі на Заході можуть змінити розрахунок Кремля, щоб Москва почала працювати над реальним вирішенням конфлікту. Вирішенням, яке дозволить Україні повністю відновити суверенітет над усією своєю територією», — сказав він.

Другий виклик, за словами Пайфера, — внутрішній.

«Україна досягла значних успіхів, проте, все ще багато чого слід зробити для впровадження тієї критичної маси реформ, яка дасть Україні змогу реалізувати свій потенціал», — підкреслив Пайфер.

Читайте також: Два роки були доброю школою для Президента Зеленського — Гербст

Зокрема, він відзначив проведення чесних і демократичних виборів.

«Це – досягнення, яке дуже рідко зустрічається на пострадянському просторі, і це — заслуга України, українців та української демократії», — сказав Пайфер.

Він наголосив, що зараз українцям потрібно зосередитись на тому, як розкрити багатий економічний потенціал країни.

«Боротьба з корупцією, заохочення економічної конкуренції, обмеження та зменшення надмірного політичного й економічного впливу олігархів, реформа cистеми судочинства – ці кроки, якщо підійти до них серйозно, зможуть привести до зростання доходів та рівня життя», — резюмував дипломат.

Читайте також: Путін у найближчі місяці може випробувати Україну і Захід новою агресією – Вершбоу

Як повідомляв Укрінформ, у жовтні 2020 року професор Стенфордського університету Френсіс Фукуяма заявив, що Україна є нині ключовою державою у глобальній геополітиці та для майбутнього демократії у всьому світі.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Украинским аграриям предоставят господдержку за орошение земли

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY