ПолiтДумка

Парламент Австрії закликав уряд долучитися до повернення викрадених Росією українських дітей

12 июня
21:01 2024

Національна рада Австрії одноголосно ухвалила резолюцію «Щодо викрадених українських дітей», у якій закликала федеральний уряд, передусім МЗС, працювати на міжнародному та європейському рівнях задля повернення викрадених Росією дітей в Україні.

Як повідомляє власний кореспондент Укрінформу в Австрії, у середу на черговому засіданні парламенту Австрії було розглянуто звіт комітету з прав людини щодо проєкту резолюції «Щодо викрадених українських дітей». Після коротких дебатів резолюцію було прийнято одностайним голосуванням – «за» проголосувала, в тому числі, правопопулістська Партія свободи Австрії (FPÖ), відома своєю проросійською позицією.

«Федеральний уряд, зокрема федеральний міністр з європейських та міжнародних справ, закликається продовжувати свої зусилля на міжнародному рівні, спрямовані на повернення викрадених дітей, зокрема шляхом підтримки «Міжнародної коаліції за повернення українських дітей» та місцевих організацій, а також виступати за це на європейському рівні», — йдеться у тексті резолюції.

Проєкт резолюції ініціювали депутатка від Австрійської народної партії Гудрун Куглер, депутатка від Зелених Єва Ернст-Дзідзич та депутат від NEOS Ніколаус Шерак. У пропозиції щодо резолюції було зазначено, що «тисячі українських дітей були розлучені з батьками на окупованих Росією територіях України, викрадені та вивезені до Росії для усиновлення та перевиховання». Також наголошувалося, що «ця вже задокументована процедура путінського режиму є одним з російських воєнних злочинів в агресивній війні Росії проти України, що порушує міжнародне право».

«Путіну потрібні люди. У нього багато втрат, він має їх замінити. Путін дестабілізує Україну, викрадаючи цих дітей, завдаючи їм травми, яка передаватиметься в сім’ях з покоління в покоління. І Путін використовує цих дітей, щоб русифікувати їх. Для цього є слово «русскій мір», — заявила у своєму виступі депутатка від правлячої Австрійської народної партії Гудрун Куглер.

Голова комітету з прав людини Ніколаус Шерак від ліберальної партії NEOS підкреслив, що хоча ордер Міжнародного кримінального суду на арешт Путіна і його уповноваженої з прав дітей Марії Львової-Бєлової є чітким сигналом від спільноти цінностей, що злочини не залишаться безкарними, необхідно також вжити подальших заходів. За його словами, саме тому Австрія має підтримати «міжнародну коаліцію за повернення дітей і спробувати посилити тиск».

Читайте також: Канада на Саміті миру зосередиться на поверненні викрадених українських дітей

Зі свого боку, член партії «Зелені» Георг Бюрстмайр заявив, що примусове «переведення» дітей в іншу групу є явною ознакою геноциду. Він вказав, що «Росія хоче їх перевиховати» і стерти будь-яку пам’ять про їхнє минуле.

Депутатка від Соціал-демократичної партії Австрії Мелані Еразім у своєму виступі підкреслила, що викрадення Росією українських дітей з метою їх подальшого перевиховання відповідно до російських націоналістичних ідеологій відповідає критеріям геноциду.

Посол України в Австрії Василь Химинець в коментарі власному кореспонденту Укрінформу привітав ухвалення резолюції. «Ця резолюція є дуже важливою у контексті засудження усіх російських злочинів та встановлення справедливості», — наголосив він.

Посол подякував австрійським парламентарям за «рішення, яке має допомогти українським дітям повернутися на Батьківщину». «Важливим є і те, що це рішення є одностайним, підтримане усіма фракціями. Це – це сильний голос Австрії», — сказав Химинець.

Як повідомляв Укрінформ, 17 березня 2023 року судді Міжнародного кримінального суду (МКС) видали ордери на арешт президента Росії Володимира Путіна та дитячого омбудсмена РФ Марії Львової-Бєлової, яких підозрюють у воєнних злочинах у вигляді незаконних депортації та переміщення населення, зокрема дітей, з окупованої території України, щонайменше з 24 лютого 2022 року.

Україна верифікувала понад 19 тисяч депортованих та/або примусово переміщених дітей.

За два роки війни до України вдалося повернути лише близько 400 таких дітей.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Як можна вберегти смартфон від перегріву влітку: дієві поради

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!