ПолiтДумка

Партія Януковича намагається створити фальшиві осередки партії «Батьківщина», аби покращити свої результати на виборах 31 жовтня (європейська преса)

Ноябрь 06
08:28 2012

Василь Зілгалов
Подальша активізація натиску Росії в Україні і послідовне згортання демократії урядом Януковича – такі серед інших теми європейської преси. Видання також аналізують стан економіки України.

Німецька впливова газета «Гандельсблатт» оприлюднила розлоге інтерв’ю зі впливовим німецьким політиком, колишнім главою зовнішньополітичного відомства Німеччини Йошкою Фішером. Він переконує європейців у небезпечності планів Росії реалізувати у вузькополітичних цілях газовий проект «Південний потік».

Фішер стверджує, що цей «російський проект не в інтересах Європи». Він наголошує у цьому інтерв’ю, що «мета цього проекту насамперед полягає у тому, щоб зробити непотрібним транзит російського газу через Україну, однак ціна його надзвичайно висока…».

Німецький політик також вважає, «якщо постачання блакитного палива використовують, як важіль для того, щоб вчинити тиск на Україну і спробувати знову прив’язати її до Росії, то Європа не може з цим погодитися».

Російська «Нєзавісімая газєта» повідомляє, що «Україна і Росія розпочали газову артпідготовку», що, на думку експертів, яких газета цитує, є нічим іншим, як «артпідготовкою до переговорів про ціни на газ у четвертому кварталі та про умови транзиту російського газу через Україну».

Газета відзначає, що «газовий діалог, відновлений сторонами у кінці серпня, ведеться нині на підвищених тонах, про що свідчать публічні заяви представників» Москви і Києва.

«Нєзавісмая газета» вважає, що Україна ослабила свої позиції на цих газових переговорах із Росією замороженням будівництва терміналу з перевезення зрідженого газу, що сталося нібито через фінансові труднощі інвестора проекту з Казахстану.

Московське видання наводить думки експертів про те, що Київ міг би спокійно віднайти інших інвесторів щодо реалізації проектів із зрідженим газом чи з добуванням сланцевого газу, але це все залежить від політичної волі влади Януковича і того, чи дійсно вона прагне енергетичної незалежності України.

Поки що ж Азаров, Бойко і компанія ведуть лише розмови про необхідність перегляду Росією формули ціни на газ для України, бо ця вартість нині значно вища від обіцяної Януковичем народові – у 226 доларів за тисячу кубів – і має тенденцію до неухильного зростання.

Польська «Жечпосполіта» висвітлює наростання політичної напруги в Україні напередодні місцевих виборів 31 жовтня. Газета вказує на намагання Партії регіонів шляхом створення фальшивих осередків партії «Батьківщина», яку очолює опозиціонерка Юлія Тимошенко, розширити можливості регіоналів в отриманні кращих результатів на цих виборах.

Польська газета цитує відкритий лист Тимошенко до Президента Віктора Януковича, у якому лідер опозиції не лише засуджує дії Партії регіонів на Сході України з перейменування осередків «Батьківщини», а й погрожує бойкотом цих виборів опозицією. Йдеться також про те, що Партія регіонів витворює такі фальшиві осередки не лише на Харківщині і Луганщині, а й у Львівській, Київській та Івано-Франківській областях, де партія Тимошенко має набагато більший вплив, аніж регіонали.

Ще одне російське видання – «Время новостей» – інформує, що «Тбілісі заново намагається поріднитися з Києвом і просить зерна».

Газета зауважує, що в Грузії хотіли б бачити Президента Януковича, попри проросійську політику нинішньої влади в Києві. І одна з головних причин цього – хліб, ціна на який виросла в Тбілісі за останні дні у середньому на 5 відсотків.

Грузія завозить для своїх потреб понад 80 відсотків споживаного збіжжя. Тепер же між Києвом і Тбілісі йдуть переговори про закупівлю Грузією до 150 тисяч тонн українського зерна, адже Росія запровадила ембарго на вивезення пшениці з Росії.

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/content/article/2154113.html

Tags
Share

Статьи по теме

Последние новости

    Кошка добилась внимания читающей хозяйки

Кошка добилась внимания читающей хозяйки

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".