ПолiтДумка

ПАРЄ закликає росію дозволити міжнародним організаціям здійснити гуманітарні місії

13 октября
23:28 2022

Парламентська асамблея Ради Європи закликає росію дозволити міжнародним організаціям здійснити гуманітарні місії, спрямовані на сприяння обміну військовополоненими та звільнення політичних в’язнів.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це йдеться у прийнятій 13 жовтня резолюції ПАРЄ за результатами термінових дебатів на тему: “Нова ескалація агресії російської федерації проти України”.

“Асамблея закликає російську федерацію дозволити здійснювати гуманітарні місії Організації Об’єднаних Націй, Міжнародного Комітету Червоного Хреста, Ради Європи чи будь-якої іншої міжнародної організації або держави-члена, спрямовані на сприяння обміну військовополоненими та звільнення політичних в’язнів. Асамблея обурена виявленням масових поховань у великих і малих містах, звільнених українськими силами, і рішуче засуджує всі воєнні злочини”, — йдеться у резолюції.

Читайте також: ПАРЄ виступає за посилення ролі Генасамблеї ООН в питаннях міжнародного миру та безпеки

ПАРЄ констатувала, що гуманітарна ситуація в Україні залишається складною.

“За оцінками, з 24 лютого 2022 року загинуло майже 5800 цивільних осіб, а третина українців була вимушена покинути свої домівки. Військовополонені, утримувані збройними силами рф або пов’язаними з нею збройними групами, зазнають тортур і жорстокого поводження, а в деяких випадках їх судять і засуджують до страти, що явно суперечить міжнародному гуманітарному праву”, — наголошується в документі.

Також Асамблея наголосила на посиленні репресій в самій росії.

“Влада (рф) розпочала широкомасштабну кампанію придушення громадянських свобод на основі залякування та відкритого переслідування з метою терору населення в своїх політичних цілях. Демократичні діячі репресовані або вбиті, опозиційна партійна система була знищена, судова система не є незалежною, а багато засобів масової інформації та організації громадянського суспільства, такі як Memorial International, були закриті”, — констатувала ПАРЄ.

Читайте також: Резолюція ПАРЄ закликає створити систему притягнення рф та її лідерів до відповідальності

Серед найвідоміших громадських діячів, яких переслідують за виступи проти війни, Асамблея згадала заарештованого російського опозиціонера Володимира Кара-Мурзу, якого 10 жовтня було нагороджено премією Вацлава Гавела з прав людини 2022 року, і закликала російську владу негайно його звільнити. А також переглянути справи та звільнити інших політичних в’язнів, опозиційних путіну.

Як повідомляв Укрінформ, 13 жовтня Парламентська асамблея Ради Європи одностайно ухвалила резолюцію, у якій оголосила нинішній режим російської федерації терористичним.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Жителя Тернопільщини судили за повідомлення у Viber про переміщення ТЦК: чи вдалось уникнути в’язниці

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!