Печерський суд розглядає клопотання про арешт майна Порошенка
Печерський районний суд Києва розглядає клопотання про арешт майна лідера партії «Європейська солідарність», народного депутата, експрезидента Петра Порошенка.
Про це повідомив у коментарі Укрінформу прессекретар суду Віталій Чергавий.
«Розгляд клопотання про арешт майна був призначений на 9.30. Наразі засідання іще триває», — сказав він.
Раніше про розгляд судом клопотання про арешт майна Порошенка заявив його адвокат Ігор Головань, інформує пресслужба партії «Європейська солідарність».
«Вчора після 16:00 один з адвокатів нашого об’єднання Іван Чорний отримав СМС про те, що сьогодні о 9:30 тут буде розглядатися клопотання прокурора на прізвище Белкін стосовно, як там написано, арешту майна Петра Порошенка», – цитує адвоката пресслужба політсили.
Головань зазначив, що відповідно до КПК, такі клопотання розглядаються за участю народного депутата, який має бути повідомлений про судове засідання заздалегідь в установленому порядку.
Крім того, на його думку, ДБР не має права подавати клопотання до Печерського суду, оскільки розташоване у Шевченківському районі Києва.
Як повідомляв Укрінформ, Порошенко наразі перебуває за кордоном і планує повернутися в Україну 17 січня.
Раніше стало відомо, що Офіс Генпрокурора погодив клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді арешту експрезидента Петра Порошенка з можливістю внесення застави у розмірі 1 млрд грн.
Крім того, у Печерському райсуді столиці відбулося закрите засідання, під час якого слідчий суддя розглянув і погодив клопотання прокуратури про надання дозволу на затримання Порошенка для доправлення до суду, де має відбутися обрання йому запобіжного заходу, повідомили Укрінформу в цьому суді.
Експрезидентові Петру Порошенку 20 грудня висунули підозру у державній зраді та сприянні діяльності терористичних організацій у справі про постачання вугілля з ОРДЛО.
Працівники ДБР разом зі співробітниками СБУ розслідують кримінальне провадження щодо організації злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та фінансування терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР» групою громадян України на загальну суму близько 1,5 мільярда гривень.
Провадження здійснюється ч. 1 та ч. 3 ст. 258-5 (фінансування тероризму), ч. 1 ст. 111 (державна зрада) та ч. 1 ст. 258-3 (сприяння діяльності терористичної організації) ККУ.
У вересні-листопаді 2021 року у цьому провадженні повідомили про підозру народному депутату від ОПЗЖ Віктору Медведчуку і колишньому міністру енергетики Володимиру Демчишину.
Прокуратура клопотала в суді для обрання Медведчуку запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави у розмірі 1 мільярд гривень. Водночас суд обрав йому запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.
Ексміністр Демчишин наразі перебуває у розшуку.
Фото: eurosolidarity.org