Перед Україною не лише довгий час боротьби за суверенітет, а й довгий час євроінтеграції – Портников
Перед нашою державою попереду не тільки довгий час боротьби за суверенітет і відновлення територіальної цілісності, а й довгий час євроінтеграції.
Про це під час круглого столу «Саміт Україна-ЄС: публічний та кулуарний виміри» заявив публіцист, телеведучий і письменник Віталій Портников, передає кореспондент Укрінформу.
«Перед нами не тільки довгий час боротьби за суверенітет, відновлення територіальної цілісності і закінчення воєнних дій на території України, а й довгий час євроінтеграції. І саме тому я закликаю до реалістичності. Україна тільки на початку війни з рф», — сказав він.
Відповідаючи на запитання про переживання противників розширення (деяких організацій Євросоюзу – ред.), що через кількість населення Україна матиме великі квоти у Європарламенті і Єврокомісії, Портников висловив думку, що ця розмова виглядає досить попередньою, бо ніхто не знає, якою кількість населення України буде на момент її прийняття до ЄС.
За його словами, наразі населення у нас зменшується, і навряд чи воно буде найближчим часом збільшуватися.
«Якщо ми уявимо, що отримаємо квоти по уявній кількості населення у 40 мільйонів осіб, які у нас були, теж теоретично, до початку великої війни, то я вас переконую, що це не так. Швидше за все, ми будемо виходити від квоти оптимістичної – 30 мільйонів населення. Щодо песимістичної – то це 20-25 мільйонів. І це не така велика кількість населення в рамках ЄС, яка може реально у Європарламенті чи десь ще змінити розстановку сил», — вважає журналіст.
На його переконання, одним із важливих моментів тут буде питання закінчення бойових дій і розуміння того, в яких кордонах знаходиться Україна. Публіцист уточнив, що очевидним є те, що поки що ніхто з нас не знає кінцевої дати закінчення цієї війни.
«рф якраз прекрасно розуміє, що продовження бойових дій у тому чи іншому вигляді гальмує українсько-європейську інтеграцію. Уже тому кремль не буде закінчувати ці бойові дії рівно стільки, скільки (зможе – ред.) не закінчувати і, звичайно, не буде підписувати жодних мирних угод — саме для того, щоб Україна нікуди не вступила, щоб конфлікт весь час виглядав таким, що продовжується. Але це можна обійти, якщо буде політична воля у НАТО і Євросоюзі», — заявив він.
За словами Портникова, іншим моментом тут буде питання врегулювання наших відносин із сусідами, — навіть з тими, які можуть висувати вимоги, які будуть сприйматися як неприйнятні чи демагогічні.
«Якщо говорити про шведсько-турецькі взаємини і те, якими є сьогодні перспективи вступу Швеції до НАТО, які здавалися ще кілька місяців тому абсолютно реалістичними і взагалі ніяких проблем не мало б бути, то я вас переконую, що наші проблеми у стосунках з окремими членами ЄС будуть перевищувати шведські у рази», — зазначив журналіст.
Окремо публіцист висловив думку, що хотілося б, щоб Захід усвідомив, що прийняти Україну до НАТО – дешевше, чим кожні 5 років постачати їй зброю і підтримувати її бюджет, бо вона не зможе себе утримувати через те, що будуть чергові воєнні дії.
Відповідаючи на запитання, чи є кроком уперед у цьому питанні Саміт Україна-ЄС, він уточнив, що будь-який саміт, де є Україна і ЄС – це крок вперед «по довгій дорозі».
Як повідомлялося, 3 лютого 2023 року у Києві відбувся 24-й саміт ЄС-Україна.
2 лютого в українській столиці пройшла зустріч членів Колегії Європейської комісії на чолі з Президентом Урсулою фон дер Ляєн з урядом України.