Переговори в Конгресі США вкрай складні, але є прогрес — Гербст
Попри надзвичайну складність дискусій між демократами й республіканцями щодо кордону, від яких залежить ухвалення в Конгресі США подальшої підтримки України, переговори все ж просуваються вперед.
Про це розповів в інтерв’ю Укрінформу колишній посол США в Україні, нині директор Євразійського центру «Атлантичної ради» у Вашингтоні Джон Гербст.
«Це складне питання, в політичному плані складне», — зауважив експосол в контексті переговорів, які ведуть законодавці у Вашингтоні.
Він висловив переконання, що для США і кампанії президента Байдена було б корисним вирішити питання щодо контролю на кордоні з Мексикою, яке багато американців вважають джерелом небезпеки. Водночас, за його словами, поєднання питань кордону, допомоги Україні й Ізраїлю стало результатом популістських інстинктів невеликої групи республіканців. Вони, підкреслив Гербст, «не мають уявлення, наскільки важливо для інтересів Америки добитися в Україні перемоги над Росією».
Проте, зауважив колишній посол США в Україні, переговори просуваються вперед.
«Насправді я вважаю, що прогрес все ж існує. Але я також думаю, що адміністрація Байдена прагне запропонувати якомога менше в питанні прикордонної політики, щоб мати допомогу (для України – ред.). Республіканці ж хочуть отримати якомога більше в плані кордону, щоб погодитися на цю допомогу», — зазначив Гербст.
Він не виключив, що в разі ускладнення дискусій у Конгресі після Нового року ситуація з ухваленням критично важливої допомоги Україні може затягнутися до кількох місяців. «Сподіваюся, що до цього не дійде, але думаю, що така можливість існує», — зазначив Гербст.
У цьому зв’язку він додав, що в Палаті представників є невелика група законодавців, які дійсно хочуть поховати допомогу Україні.
«Однак якщо буде досягнута домовленість, яка передбачає встановлення серйозного контролю на кордоні, то, напевно, для них це буде неможливо зробити. Вони муситимуть ухвалити цю угоду», — підкреслив Гербст.
Як повідомляв Укрінформ, за найбільш оптимістичними прогнозами американських законодавців, Конгрес США може ухвалити додатковий пакет допомоги Україні вже в середині січня. У цьому зв’язку в адміністрації Байдена зазначають, що переговори в Сенаті розвиваються «в правильному напрямку».