ПолiтДумка

Підтримка України в війні є принциповою для Заходу — президент Фінляндії

12 июня
18:41 2022

Західні країни мають продемонструвати стійкість у ситуації, що склалася після військового вторгнення росії в Україну, та продовжувати підтримку народу України у його боротьбі проти російської агресії.

Про це сьогодні у фінському місті Култаранта під час спільної пресконференції за підсумками переговорів з Генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом заявив президент Фінляндії Саулі Нііністьо.

Трансляція цієї пресконференції велася на сайті НАТО.

«Ситуація з війною в європейській Україні залишається серйозною. Ми багато говорили про це. На жаль, жоден з нас у цей момент поки не бачить пункту завершення цієї війни. Це є спільною проблемою для всіх європейців та глобальним занепокоєнням», — сказав лідер Фінляндії.

Він зауважив, що одним зі слів, які спадають на думку в цій ситуації, є слово «стійкість».

Читайте також: Столтенберг почав візит у Фінляндію, завтра відвідає Швецію

«Це стійкість народу України, яка проходить крізь найважчий тест, через багато жертв та поранень. Вони (українці – ред.) хоробро воюють, і, схоже, будуть продовжувати боротися. Ми сподівалися, що стійкість росії буде якимись чином послаблена. На жаль, цього поки не видно. Тоді виникає питання щодо нашої стійкості. Ми всі хочемо допомогти Україні, і я хочу наголосити – ми будемо продовжувати робити те, що розпочали робити», — наголосив Нііністьо.

Він зауважив, що рішення про входження Фінляндії до НАТО, яке було прийнято після початку військової агресії росії проти України, стало історичною подією та тріумфом фінської демократії. Приєднання до Альянсу підтримав народ, всі партії й політики, над цим рішенням тісно співпрацювали уряд, парламент та президент країни.

«Ми мали можливість обговорити поточну ситуацію (щодо членства Фінляндії в НАТО – ред.). Ми були здивовані позицією Туреччини, але в міжнародній політиці є всі підстави, щоб серйозно сприймати те, про що говорять ваші партнери. Це саме те, що ми маємо намір зробити. Ми перебуваємо в контакті з НАТО, з Анкарою і, будемо сподіватися, наприкінці знайдемо рішення, яке задовольнить усіх», — додав президент Фінляндії.

Читайте також: НАТО не бачить військових ризиків для Швеції та Фінляндії з боку росії

Як повідомлялося, після військового вторгнення росії в Україну Фінляндія і Швеція після тривалого дотримання нейтрального статусу подали заявки на приєднання до НАТО. За оцінкою офіційних осіб Альянсу, входження обох країн значно зміцнить регіональну та євроатлантичну безпеку, оскільки ці давні партнери НАТО мають міцні демократії та потужні збройні сили, що є повністю взаємосумісними із силами країн НАТО.

Під час виступу на Саміті демократії в Копенгагені 10 червня заступник Генерального секретаря НАТО Мірче Джоане висловив упевненість, що Фінляндія та Швеція зможуть конструктивно відповісти на занепокоєння Туреччини щодо їх майбутнього членства, та Альянс зможе діяти вже у складі 32 країн «в недалекому майбутньому».

28-30 червня у Мадриді відбудеться черговий саміт НАТО, який розгляне сучасні виклики для європейської та євроатлантичної безпеки, шляхи подальшої трансформації Альянсу, та прийме нову Стратегічну концепцію НАТО. Окремим питанням саміту стане поглиблення співробітництва з ключовими партнерами Альянсу, включаючи Україну, Грузію, Швецію, Фінляндію, ЄС та країни Азійсько-Тихоокеанського регіону.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

ОИ-2024: Ига Швентек — бронзовая призерка теннисного турнира

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!