Пів року на «непростий вибір» для олігархів: Малюська розповів, що передбачає новий закон
У зв’язку з набуттям чинності закону «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)», олігархи упродовж 180 днів мають отримати офіційний статус або позбутися ознак, які визначають їх як олігарха.
Як передає Укрінформ, про це повідомив міністр юстиції України Денис Малюська у Фейсбуці.
«Минулої суботи Голос України опублікував закон про олігархів, а це означає, що протягом наступних 180 днів олігархи мають зробити непростий вибір: або отримати офіційний статус олігарха та потрапити під обмеження, встановлені новим законом, або ж позбутися ознак, які визначають їх як олігархів (наприклад, перестати впливати на політику, позбутися монопольного становища або продати медіа покупцеві з бездоганною діловою репутацією)», — написав Малюська.
Він нагадав, що тому, хто вирішить залишитись олігархом, буде заборонено фінансувати політичні партії, бути покупцем об’єктів великої приватизації, фінансувати політичну агітацію. Малюська також наголосив, що контакти чиновників з олігархами або їх представниками будуть публічно декларуватися, а самі олігархи нестимуть істотні репутаційні ризики у діловому світі.
«З метою імплементації закону про олігархів: найближчим часом Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення розробить та затвердить Порядок проведення перевірки ділової репутації покупця (потенційного покупця) засобу масової інформації», — зазначив Малюська.
Окрім того, зауважив він, РНБО затвердить Положення про реєстр олігархів і порядок його формування та ведення, а також розробить такий реєстр.
«Введення в дію закону про олігархів припадає на період між травневими святами, а перші «номінаційні» засідання РНБОУ будуть можливими (з дотриманням усіх процедурних обмежень) уже з двадцятих чисел травня», — поінформував міністр юстиції.
Також він додав, що його прогнози щодо затягування підписання закону про олігархів збулися, бо «епопея була ще та».
«Далі буде теж стандартний і передбачуваний ланцюжок: медіаатаки-Венеційська комісія-Конституційний Суд–ОАСК-Верховний Суд-ЄСПЛ», — прогнозує міністр юстиції.
Як повідомляв Укрінформ, 23 вересня 2021 року Верховна Рада ухвалила Закон «Про запобігання загрозам національній безпеці, пов’язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів)» (№5599).
4 листопада його підписав Голова ВР Руслан Стефанчук.
5 листопада Президент Володимир Зеленський підписав цей закон.
Фото: Малюська/ФБ