Поки Пекін каже про «українську кризу», на жодні «мирні плани» Китаю не варто звертати уваги — експерт
«Поки в риториці китайського Міністерства закордонних справ продовжуватиме існувати слово (українська) «криза» замість слів «війна», «агресія», «напад», доти звертати увагу на все, що говорять у Пекіні, не варто», — сказав Веселовський.
Він зазначив, що Китаю певною мірою вигідна війна Росії проти України, оскільки економіка РФ сконцентрувалася на зв’язках з КНР, тому що інші зв’язки у неї практично заблоковані. Тож Росія стає дедалі більше залежною від Китаю, що дає йому змогу дешевше купувати «все, що хочеш, і вимагати все, чого раніше не давали», зокрема якісь військові технології чи доступ до певних ринків тощо.
«Отже, китайський «мирний план» виходить з цього простого і, власне, не таємного, використання Росії у своїх економічних інтересах», — констатував дипломат.
Як повідомляв Укрінформ, Президент Володимир Зеленський переконаний, що народ Бразилії підтримує Україну, однак китайсько-бразильська пропозиція щодо завершення війни є деструктивною.
Речниця МЗС КНР Мао Нін заявила, що Пекін взяв до уваги критичну заяву Президента Володимира Зеленського з приводу китайсько-бразильського «консенсусу із шести пунктів» із врегулювання в Україні, але продовжить сприяти вирішенню «української кризи» на основі цієї мирної ініціативи.
Фото: Радіо Свобода