Порошенка в аеропорту «Київ» чекають політики, журналісти та активісти
Про це з місця події повідомляє кореспондент Укрінформу.
Біля входу в термінал А, де має приземлитися літак із Порошенком на борту, зібралися близько тисячі учасників акції, організованої на підтримку політика. Вони тримають у руках стяги України, прапори з символікою «Європейської Солідарності», та плакати з написами: «Ні політичним репресіям», «Україні потрібен Порох», «Порох є, дамо вогню». На термінал D повісили банер «Повернемо Україні гідність». Кількість активістів стрімко збільшується.
Підтримати експрезидента також прибули народні депутати із фракції «Європейська Солідарність» у Верховній Раді та депутати фракції «Євросолідарність» у Київраді.
Більшість представників засобів масової інформації, яких для висвітлення цієї події зібралося близько сотні, перебувають біля зали прильотів, невелика частина – на вулиці.
Аеропорт та територія навколо нього посилено охороняється правоохоронцями.
Як повідомляв Укрінформ, Петро Порошенко має прилетіти до Києва рейсовим літаком із Варшави о 09:10.
На 11:00 Печерський районний суд Києва призначив засідання з обрання йому запобіжного заходу в кримінальному провадженні щодо злочинної схеми постачання вугілля із тимчасово окупованих територій та сприяння терористичним організаціям «Л/ДНР».
Раніше повідомлялося, що виконувач обов’язків генерального прокурора Олексій Симоненко 20 грудня 2021 року підписав повідомлення про підозру експрезидентові Петру Порошенку у справі про постачання вугілля з тимчасово окупованих територій.
За даними ДБР, Петро Порошенко підозрюється у тому, що, “діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема, з-поміж представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР». Політика викликали на допит 23 грудня, однак він на нього не з’явився, бо перебував у закордонному відрядженні.
У вересні-листопаді 2021 року у цьому провадженні повідомлено про підозру ще одному із чинних народних депутатів та колишньому міністру енергетики. Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля.
На думку слідства, своїми діями фігуранти поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій, що, своєю чергою, підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, а також надало РФ ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення проти неї підривної діяльності.
Фото: Ірина Геращенко/Фейсбук