ПолiтДумка

Порошенко може сісти у в’язницю через скандальні картини: екс-президент з’явився на допит

Июнь 11
10:13 2020

Петро Порошенко вперше з’явився на допит в Державне бюро розслідувань (ДБР) у справі про незаконне переміщення через кордон колекції картин всесвітньо відомих художників. Нагадаємо, виставка цих картин відбулася у травні в Національному музеї Івана Гончара, куди з’явилися правоохоронці і викликали екс-президента на допит.

У ДБР є підозра, що картини були ввезені на територію України в обхід обов’язкових митних процедур. Саме тому Порошенка хочуть допитати як свідка у цій справі. Через кількох неявок на допит колишнього президента, було прийнято рішення про його примусовий привід. Адвокати Петра Порошенка заявили, що це незаконно. Вони продовжують наполягати на тому, що повістки на допити Петру Олексійовичу були вручені неналежним чином, тому він і не з’являвся до ДБР.

“Я глибоко переконаний, що вони (представники ДБР — ред.) повинні зараз сказати: вибачте, Петро Олексійович, ми закриваємо цю справу, ми приносимо Вам вибачення, а всі, хто причетний до цього злочину, будуть покарані”, — сказав Порошенко перед допитом.

Крім того, сьогодні на допиті з’ясувалося, що Порошенко підозрюється в тому, що будучи президентом України, в 2018 році шляхом видання явно злочинного наказу він схилив військову посадову особу — голову Служби зовнішньої розвідки (СЗР) України до перевищення нею влади та службових повноважень. Зараз готується клопотання про обрання Порошенку запобіжного заходу у вигляді утримання під вартою.

Раніше повідомлялося, що Петро Порошенко збирає у Верховній Раді підписи за відставку чинного уряду, який за його словами “тягне країну на дно”.

The post Порошенко може сісти у в’язницю через скандальні картини: екс-президент з’явився на допит appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Хакеры научились взламывать спутники, причем практически беззатратно

Хакеры научились взламывать спутники, причем практически беззатратно

Читать всю статью

Мы в соцсетях