ПолiтДумка

Порошенко нагадав друзям-полякам, що їхній демократії до нашої далеко

Июнь 29
18:35 2020

П’ятий президент України Петро Порошенко пропонує святкувати День Конституції не в червні, а перенести його на 5 квітня. Таким чином, переконаний екс-гарант, Україна відновила би історичну справедливість, а заодно нагадала би світові, що наша держава стояла біля витоків європейської демократії.

Порошенко має на увазі “Договори і Постанови Прав і вольностей Війська Запорізького”. Цей документ, підписаний Пилипом Орликом, ще нерідко називають першою українською Конституцієї, адже по суті це вона й була. Документ було підписано 310 років тому.

“Можливо, пора перенести День Конституції на 5 квітня?” – пропонує п’ятий президент.

При цьому він нагадав, що сусідня Польща свій День Конституції відзначає 3 травня, дуже хизуючись тим, що в цей день, у 1791 році, був ухвалений Основний закону Речі Посполитої.

“У нас не менше підстав пишатися глибиною і старовиною наших демократичних традицій,” – зауважив Порошенко.

Адже наша, українська, конституція, на 81 рік старша від польської. Отже, нам є чим пишатися, бо саме українська держава стояли біля витоків демократії на європейському континенті.

До речі, він привітав українців із Днем Конституції, хоч уже другий рік як не президент. Очевидно, владна звичка спрацювала.

Нагадаємо, стало відомо, як Петро Порошенко за бюджетні гроші хотів виторгувати собі підтримку керівництва США на президентських виборах.

The post Порошенко нагадав друзям-полякам, що їхній демократії до нашої далеко appeared first on Today.ua.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Зайцы устроили "дикую" драку посреди дороги — это видео посмотрели 11 млн людей

Зайцы устроили "дикую" драку посреди дороги — это видео посмотрели 11 млн людей

Читать всю статью

Мы в соцсетях