ПолiтДумка

Пожежа на складі збройової компанії у Чехії не вплине на постачання дронів Україні

20 марта
23:58 2026

Пожежа в чеській збройовій компанії, яка виробляє дрони для України, не вплине на постачання Києву дронів, зокрема партії, збір на яку мали закрити в неділю.

Про це Укрінформу повідомив лідер ініціативи Dárek pro Putina (Подарунок для Путіна) Мартін Ондрачек.

«Власники компанії підтвердили нам, що постачанню дронів зі збору, який ми закриваємо в неділю, нічого не загрожує», — сказав Ондрачек.

Він нагадав, що метою було зібрати 25 млн крон на 25 дронів, які волонтери назвали «Дика свиня» (Divoká svině). Донорами стали понад 6250 чеських громадян.

Йдеться про ударні безпілотники MTS 40 розробки та виробництва чеської компанії LPP що мають унікальну оптичну навігаційну систему, яка не потребує сигналу GPS та дистанційного керування під час руху до цілі. Апарат має дальність польоту 600 кілометрів, працює на бензиновому двигуні, може рухатися зі швидкістю до 160 км/год, зазвичай оснащений термобаричною фугасною бойовою частиною вагою до 12 кг. Постачається разом із пусковою катапультою, боєприпасами тощо.

Читайте також: Велика солідарність невеликої країни в центрі Європи

Пожежа на складі LPP сталася рано вранці у п’ятницю. Правоохоронці та спецслужби розглядають чотири версії, сказав на засіданні Ради національної безпеки ввечері прем’єр-міністр республіки Андрей Бабіш. На запитання, чи є серед версій така, що може мати стосунок до виробництва дронів для України, він сказав, що «не може цього коментувати».

Бабіш також заявив, що всім вітчизняним компаніям, які працюють для оборонних потреб, буде повідомлено, щоби вони якнайшвидше забезпечили безпеку своїх просторів. Приватні збройові компанії, однією з яких є LPP, мають самі дбати про свою безпеку, заявив він, підкресливши, що держава таким фірмам, «які мають величезні прибутки», допомагати не буде.

Як повідомлялось, відповідальність за теракт взяла на себе пропалестинська організація, яка мотивувала свій вчинок тим, що компанія, мовляв, співпрацює з Ізраїлем і виробляє для нього дрони.

Нагадаємо, наприкінці 2014 року російська ГРУ організувала вибухи на складі боєприпасів у чеському містечку Врбетіце, тоді загинули двоє людей.

Фото: HZS Pardubického kraje


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Мелоні про надання €90 мільярдів кредиту Україні: Потрібна гнучкість з обох сторін

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!