ПолiтДумка

Представники Міноборони та ЄС обговорили пакет гарантій безпеки для України

05 декабря
12:40 2023

Представники Міноборони та Європейського Союзу обговорили довгострокові гарантії безпеки для України.

Про це йдеться на сайті Міноборони, передає Укрінформ.

Представники Європейської служби зовнішніх справ прибули до Києва, щоб розпочати від імені Верховного представника ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозепа Борреля консультації стосовно пакету гарантій безпеки для України.
Напрямки довгострокової допомоги ЄС представив Чарльз Фріз — заступник Генерального секретаря з питань спільної політики безпеки і оборони Європейської служби зовнішніх справ — під час переговорів з українською делегацією на чолі із заступником міністра оборони України Юрієм Джигирем.

Пакет для України включає дев’ять пріоритетів майбутніх безпекових зобов’язань з боку Євросоюзу для України: допомогу військовою технікою і обладнанням;

навчання українських військових; співпрацю з українською оборонною промисловістю; протистояння кібер- та гібридним загрозам; допомогу в розмінуванні; реалізацію реформ, пов’язаних з процесом вступу до ЄС; посилення здатності контролювати запаси зброї, підтримку зусиль з ядерної безпеки; обмін розвідданими, зокрема супутниковими знімками.

Читайте також: Франція планує завершити переговори про гарантії безпеки для України до кінця року

Чарльз Фріз також наголосив, що ЄС «намагається забезпечувати надання допомоги Україні настільки швидко, наскільки це потрібно».

Європейська служба зовнішніх справ – орган ЄС, що виконує обов’язки Міністерства закордонних справ та дипломатичного корпусу на рівні Європейського Союзу.

Як повідомлялось, посли країн-членів Європейського Союзу зустрінуться у вівторок, 5 грудня, щоб обговорити пропозиції про початок переговорів щодо членства України.

Фото: Міноборони

Share

Статьи по теме

Последние новости

Чим не можна протирати екран вашого смартфона: ці засоби принесуть шкоду

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!