ПолiтДумка

Прес-секретар Навального розповіла подробиці фатального рейсу: “Він кричав не від болю …“

Август 29
17:06 2020

Прес-секретар Навального Кіра Ярмиш розповіла подробиці фатального рейсу з Томська в Москву, під час якого політику стало погано. За словами колеги, Олексій Навальний в літаку кричав не від болю, як написали багато ЗМІ, а з іншої причини.

Аеропорт. Ранок. Чай

За словами Кіри, у них була робоча поїздка в два міста — Томськ і Новосибірськ. Вони зустрічалися там з однодумцями, багато спілкувалися. Наступного дня у Навального був запланований запис телепередачі. Тому йому потрібно було якомога раніше вилетіти в Москву. Через це вони полетіли ранішнім рейсом.

Це був звичайний робочий ранок, каже дівчина. Вони зустрілися о шостій ранку. Летіти вони мали втрьох: Олексій, Кіра та його помічник Ілля.

"Олексій був абсолютно здоровий: нормальна людина, що трохи не виспалась", — згадує прес-секретар.

Навальний з ранку нічого не їв, тільки вирішив в аеропорту випити чаю. Чай їм приносила офіціантка. У Навального також була з собою закоркована пляшка води. Вони багато говорили, жартували, сміялися. Загалом, ніщо не віщувало біди.

Прес-секретар Навального розповіла подробиці фатального рейсу: “Він кричав не від болю ...“ Стверджувати, що отрута потрапила в організм політика разом із чаєм, вона б не стала. Просто, крім чаю, він перед польотом нічого не вживав. Та можливо, отрута потрапила в його організм раніше, а в той день лише почала свою руйнівну дію.

"Ми не дізнаємося, коли отрута потрапила в організм Олексія", — упевнена його соратниця.

Попросив серветку і поговорити

Коли вони зайняли свої місця в літаку, Навальний поскаржився їй, що не здогадався скачати собі ніякого фільму, і йому нічим буде зайняти себе в дорозі. Якби він знав тоді, чим скінчиться для нього ця дорога.

Незабаром після того, як вони злетіли, хвилин через п'ять, Олексій попросив у неї серветку, у нього звідкілясь з'явився піт. Минуло ще зовсім небагато часу, і він знову звернувся до дівчини:

"Ти не могла би зі мною поговорити? Я не дуже добре почуваюся, мені потрібно абстрагуватися".

Кіра стала з ним розмовляти. Каже, що він абсолютно адекватно реагував на те, що вона розповідала. Щось питав, уточнював, але був дуже блідий. У якийсь момент він її перервав.

"Все ж мені треба відійти", — сказав Олексій і, піднявшись зі свого крісла, абсолютно нормально пішов по проходу — не хитаючись і не коцюрблячись.

По внутрішньому зв'язку стали запитувати лікаря

Він попрямував до туалету. Його не було хвилин п'ятнадцять, проте дівчина не турбувалася. Хіба мало що там могло трапитися в людини, не стукати ж їй у двері туалету. Однак, озирнувшись, вона побачила, що біля дверей туалету зібралася група людей. У цей час по бортовому радіо оголосили, що шукають лікаря. Голос був спокійний, без паніки. Через пару хвилин знову пролунало те ж прохання. Тоді вона попросила помічника піти дізнатися, що там відбувається. Він пішов і довго не повертався. Після того, як прохання про лікаря пролунало втретє, пасажирам оголосили, що літак йде на зниження.

Лікаря в літаку так і не знайшлося, лише одна медсестра. Ніяких медичних засобів там також не виявилося. Тому медсестра на пару з переляканою стюардесою просто намагалася напувати Олексія водою і давала йому нюхати нашатир. Сам він у цей час пересуватися вже не міг, а лежав на підлозі поруч із бортовою кухнею.

Літак довго сідав, хвилин сорок, розповідає дівчина. За цей час Навальному стало зовсім зле, він став непритомніти. Він нічого вже не говорив і перестав реагувати на голоси інших. Лише іноді видавав довгі протяжні стогони, які потім багато ЗМІ описали як крики від болю.

На думку Кіри, це не були больові крики. Цілком ймовірно, йому ввижались якісь галюцинації, коли непритомнів, і ці стогони були викликані галюцинаціями.

"Він не кричав від болю, принаймні у мене не було враження, що він кричав від болю. У якийсь момент усі звуки припинилися", — згадує Ярмиш.

В Омському аеропорту на борт піднялися медики. Вони відразу поставили Олексію крапельницю. На той час він уже був непритомний.

Кіра категорично заперечує, що її патрон напередодні пив самогон і вживав якісь енергетики. Лікарі швидкої допомоги, які прибули прямо на злітну смугу аеропорту, з перших хвилин заявили, що це схоже отруєння. Те ж саме їм говорили і медики омської клініки, в яку його відвезли. Однак потім вони різко поміняли свою версію.

Нагадаємо, аналізи, зроблені Навальному в німецькій клініці Sharite, в яку його перевезли з Омська, показали отруєння . Політик досі залишається в комі.

Share

Статьи по теме

Последние новости

    Кошка добилась внимания читающей хозяйки

Кошка добилась внимания читающей хозяйки

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".