ПолiтДумка

Президент Бразилії заявив в ООН про необхідність діалогу для миру в Україні

19 сентября
20:24 2023

Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва заявив, що війна РФ проти України демонструє «неспроможність зберегти та закріпити принципи і цілі статуту ООН» та закликав до діалогу з метою мирного врегулювання.

Як передає кореспондент Укрінформу, про бразильський президент сказав у вівторок під час загальних дебатів 78-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

«Війна в Україні демонструє неспроможність зберегти та закріпити принципи та цілі статуту ООН. Ми повинні прагнути до миру. Але не буде стійкого мирного врегулювання, якщо ці рішення не будуть засновані на діалозі. Я повторюю, що потрібно працювати, аби відкрити нові можливості для переговорів», — зазначив да Сілва.

Бразильський президент у своєму виступі також розкритикував застосування «односторонніх заходів, які йдуть врозріз зі статутом ООН» і «не сприяють досягненню цілей, а лише перешкоджають процесу посередництва, примирення та мирного врегулювання спорів».

Читайте також: Байден запропонує збільшити склад Радбезу ООН

Крім того, Лула да Сілва засудив «будь-які спроби розділити світ на зони впливу та будь-які спроби повернутися до холодної війни».

«ООН та РБ ООН поступово втрачають авторитет. І така ситуація стала результатом дій постійних членів Ради безпеки, які починають нічим не санкціоновані війни для того, щоб зламати систему чи змінити режим. І саме тому важливо реформувати Раду безпеки та забезпечити більшу представленість та ефективність цього органу», — заявив він.

Як повідомляв Укрінформ, президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва раніше розкритикував вторгнення Росії в Україну, але сказав, що намагається залишатися «нейтральним», аби мати можливість виступити посередником у потенційних мирних переговорах.

Читайте також: Президент Бразилії змінив позицію щодо арешту Путіна

Президент Бразилії також звинуватив США в «заохоченні війни в Україні». Білий дім відповів тим, що офіційна Бразиліа таким чином повторює російську й китайську пропаганду. Після цього глава МЗС Бразилії Мауеро Віейра під час пресконференції заявив, що не згоден із позицією офіційного Вашингтона.

У МЗС України назвали підхід президента Бразилії Лули да Сілви таким, що не відповідає реальному стану речей, та запросили його відвідати Україну, щоб зрозуміти справжню сутність російської агресії.

Фото: ООН

Share

Статьи по теме

Последние новости

Стрілянина у Роттердамі: кількість жертв зросла до трьох

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY