Президент Чорногорії підтримує вступ України до НАТО
Президент Чорногорії Яков Мілатович вірить, що кожна нація має право обирати своє майбутнє й Україна із часом стане членом НАТО.
Про це він заявив в інтерв’ю Euronews, передає Укрінформ.
Хоча Мілатович сказав, що його країна підтримує членство України в НАТО, він не уточнив, чи запрошення має бути негайним, чи залежатиме від мирних переговорів з Росією.
«Ми підтримали рішення НАТО минулого року про підвищення рівня відносин з Україною, ми також запустили так званий механізм НАТО з підтримки України. Це все дуже важливі кроки, коли йдеться про справедливий мир в Україні, що, зрештою, і є нашою метою», — зазначив Мілатович.
За його словами, членство України в НАТО й офіційне запрошення «безумовно» обговорюватиметься в альянсі.
«Це, безумовно, буде серед важливих дискусій, які відбудуться між нинішніми членами НАТО, особливо напередодні наступного саміту в Гаазі», — сказав Мілатович.
За його словами, коли Чорногорія стала членом НАТО у 2017 році, це зміцнило безпеку всього регіону — заходу Балкан. Тому Чорногорія підтримує вибір народу України стати частиною Альянсу.
Саміт миру, який Україна провела у Швейцарії влітку Мілатович назвав «правильним кроком у правильному напрямку».
Медіаресурс нагадує, що у червні союзники офіційно підтвердили, що Україна перебуває на «незворотному шляху» до членства в НАТО, і оголосили про новий пакет військової допомоги, який включає низку озброєнь, винищувачі F-16 та інше.
Київ вважає, що потенційне припинення вогню і, зрештою, завершення війни може відбутися лише за умови, що неокуповані території України будуть під захистом НАТО як повноправного члена Альянсу.
Деякі країни відмовилися підтримати членство України в НАТО, заявивши, що українська армія ще не відповідає стандартам НАТО, щоб приєднатися до Альянсу. Інші вважають, що такий крок призведе до подальшої ескалації і без того глибокої напруженості у відносинах з Росією.
Як повідомляв Укрінформ, у серпні Україна та Чорногорія провели зустріч щодо укладення двосторонньої безпекової угоди, яка сприятиме зміцненню безпеки у Європі та поглибленню співпраці між країнами.
Фото: cdm.me