ПолiтДумка

Президент Литви закликав світ домагатися повернення українських дітей

09 декабря
01:25 2023

У п’ятницю, 8 грудня, президент Литви Гітанас Науседа закликав міжнародне співтовариство спільно домагатися повернення тисяч українських дітей, викрадених Росією, до їхніх сімей.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє LRT.

«Обов’язок усієї міжнародної спільноти — допомогти Україні домогтися перемоги, надавши їй військову та фінансову підтримку, тому що тільки в разі поразки Росії можна буде швидше повернути викрадених дітей», — заявив президент у відеоролику, звертаючись до учасників зустрічі Міжнародної коаліції країн з повернення українських дітей.

Науседа наголосив, що Литва разом із демократичним світом солідарна з Україною і вимагає від Росії негайно припинити скоєний злочин і звільнити українських дітей.

Читайте також: Президент: Злочини щодо українських дітей — організована робота РФ

За словами президента, повернення дітей — лише перший крок. Науседа підкреслив, що не менш важливо домагатися того, щоб окремі особи несли юридичну відповідальність за незаконну депортацію дітей, і Литва сприятиме міжнародним зусиллям із забезпечення справедливості.

Президент Науседа також підкреслив, що Литва рішуче підтримує мирний план Президента України Володимира Зеленського, який складається з 10 кроків, як спосіб встановлення справедливого і міцного миру.

Читайте також: Україна має залишатися пріоритетом зовнішньої політики Литви — Науседа

«Україна впродовж століть успішно чинила опір численним спробам Росії заперечувати і пригнічувати її історію, культуру та ідентичність. Сьогодні я впевнений: вона подолає і цю агресію», — сказав президент Литви.

Як повідомлялося, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець поінформував, що наразі офіційно підтверджено депортацію понад 19,5 тис. українських дітей.

Фото: EPA/UPG

Share

Статьи по теме

Последние новости

Прем’єр Болгарії приїхав в Україну

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!