Legatus

Президентка ПА ОБСЄ пропонує створити дорадчий орган для підтримки України на переговорах

27 февраля
04:09 2025

Необхідно створити певний дорадчий орган або залучити якусь країну, котра  підтримувала б Україна на мирних переговорах з Росією, ініційованих Сполученими Штатами.

Про це заявила президентка Парламентської Асамблеї ОБСЄ Піа Каума в інтерв’ю Укрінформу.

«Це мене дуже непокоїть… Я була в Україні, у Києві, коли ми почули про мирні переговори, що відбувалися у Саудівській Аравії між Сполученими Штатами та Росією, але без безпосередньої участі України. Фактично це було обговорення лише між Росією та США. Я також хотіла дізнатися, що про це думає українське керівництво, і, звісно, вони теж були дуже стурбовані», — прокоментувала Каума мирні ініціативи США та їхні переговори з Росією без участі України.

На її переконання, без присутності України не може бути жодної надійної мирної угоди.

Читайте також: Захід надавав Україні допомогу надто пізно і надто мало — президентка ПА ОБСЄ

«Ви повинні мати право голосу у цьому процесі. Я також пропоную створити якийсь дорадчий орган або залучити країну, яка підтримуватиме вас у цих переговорах. Якщо за столом будуть лише США, Росія та Україна, особливо з огляду на публічні заяви пана Трампа, я побоююся, що Україна буде надто самотньою у цьому процесі. Потрібно, щоби хтось був поруч, підтримував вас», — заявила президентка ПА ОБСЄ.

Значну роль у цьому плані, зауважила вона, могла б відіграти Туреччина, зокрема її високопоставлений дипломат Ферідун Сінірліоглу, який з грудня 2024 року обіймає посаду генерального секретаря ОБСЄ. «Два тижні тому я була в Туреччині, щоб зрозуміти їхню позицію на майбутнє, можливо, навіть щодо участі у цих переговорах, особливо враховуючи, що новий Генеральний секретар урядової частини ОБСЄ є турком за національністю. Туреччина, як ви знаєте, – дуже важлива країна в цьому регіоні», — зазначила Каума.

Читайте також: Джелял пояснив, чому Туреччина може бути посередником у мирних переговорах

Також могли б бути залучені й країни, котрі головують в ОБСЄ – Фінляндія, що очолює організацію цьогоріч, та Швейцарія, яка перейме головування у 2026 році.

«Це один з можливих варіантів, але ми також повинні розглядати інші. Наприклад, країни, що головують в ОБСЄ. Моя країна, Фінляндія, звичайно, є одним із таких варіантів. А якщо говорити про головування наступного року, то це буде Швейцарія. Швейцарія не є членом Європейського Союзу і багато в чому займає нейтральну позицію. Вона може бути країною, яку можуть прийняти всі договірні сторони», — додала президентка ПА ОБСЄ.

Повне інтерв’ю читайте за посиланням.

Як повідомляв Укрінформ, депутати Європарламенту з неформальної групи «Друзів України», яка об’єднує понад 100 політиків, заявили, що від перемоги України у війні залежить доля всієї західної цивілізації. Тож ЄС повинен зробити все, щоб забезпечити цю перемогу, та бути поряд, коли настане час для мирних переговорів.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Лопетеги на прицеле у топ-клуба АПЛ

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!