ПолiтДумка

Примусове повернення військовозобов’язаних в Україну неможливе — депутат

23 мая
22:31 2024

Питання примусового повернення військовозобов’язаних наразі не стоїть на порядку денному на рівні міжпарламентської дипломатії.

Про це заявив голова комітету Верховної Ради з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко у коментарі Укрінформу.

«Наразі ми маємо декілька кейсів, коли представники європейських держав не виключали можливість розробки механізму повернення військовозобов’язаних чоловіків в Україну. Але в них не йшлося про те, що українських громадян будуть силою повертати назад», — зазначив він.

Народний депутат пояснив, що Українська держава ніяким чином не може впливати на окремі політичні рішення міжнародних партнерів, які ухвалюються на підставі принципів правової держави і демократії.

Мережко зауважив, що для примусового повернення військовозобов’язаних громадян України демократичні держави повинні мати якісь підстави, «проте більшість українських чоловіків, які перебувають в країнах ЄС, здебільшого перебувають там на законних підставах, або виїхали ще до повномасштабного вторгнення російського агресора. Тобто вони не є злочинцями та не підлягають екстрадиції».

Читайте також: Примусового повернення українців із ЄС не буде — Стефанішина

«Наразі я не бачу якихось шляхів або можливостей, щоб наших громадян якось примусово передавали Україні. І мені здається, це неможливо в принципі», — підкреслив голова парламентського комітету.

Парламентарій нагадав, що українська влада звернулась із закликом до чоловіків призовного віку, які можуть тримати зброю у руках, щоб ті поверталися на Батьківщину і допомагали захищати країну.

«Проте повернення наших людей додому — це питання моралі. А вплинути на них якимись правовими засобами я не бачу можливості. Можу стверджувати, що наразі на рівні міжпарламентської дипломатії таке питання не стоїть на порядку денному», — резюмував Мережко.

Як повідомляв Укрінформ, раніше Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що у питанні повернення українців з-за кордону не йдеться про адміністративні заходи, виключно про стимули.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Робота над 15-м пакетом санкцій проти Росії почнеться негайно — МЗС Фінляндії

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!