Протягом року не було жодних ознак готовності Путіна до переговорів — США в ОБСЄ
«Цього року не було жодних ознак того, що Путін змінив свої військові цілі або що Росія готова вести переговори з Україною в дусі доброї волі. Навпаки, минулого тижня заступник голови путінської Ради безпеки Дмитро Медведєв погрожував, що інші невизначені «нові» й «дуже близькі регіони» можуть бути силоміць приєднані до Росії», — сказала вона.
Брукер наголосила, що Росія продовжує безупинно запускати «хвилі ракет і дронів проти України». «15 грудня Росія, за повідомленнями, запустила 132 дрони-камікадзе по цілях в Україні. Наступного дня було запущено ще 100. Усе це – не ознака сили, а прояв слабкості й відчаю Кремля», — зазначила дипломатка.
За її словами, Кремль стикається з «масштабним стратегічним провалом своєї завойовницької війни»: «Він втратив сотні тисяч військових убитими й пораненими, що змусило мобілізувати населення та залучати ув’язнених із тюремної системи. Його оборонний бюджет є найбільшим із 1991 року, що деформує економіку Росії таким чином, щоб пріоритет надавався агресивній війні Кремля, а не потребам її громадян».
Крім того, «у Путіна немає друзів, лише країни, які готові вести з ним бізнес». «Через агресію Росія є більш ізольованою, ніж будь-коли, і змушена поглиблювати партнерства з найбільш одіозними режимами світу – такими як Північна Корея й Іран. Росія отримує дрони з Ірану, стає дедалі більш залежною від КНР та інших країн для підтримки свого військово-промислового комплексу, і зараз вона розмістила понад 10 тисяч північнокорейських солдатів у Курську», — заявила американська дипломатка.
Вона наголосила, що Сполучені Штати разом із понад 50 країнами продовжуватимуть надавати допомогу Україні та лишаються єдиними «в захисті суверенного права всіх країн обороняти свою територіальну цілісність і визначати власне майбутнє».
Як повідомляв Укрінформ, раніше в ЄС заявили, що Путін не має наміру вести переговори про мир, а продовжує підвищувати напругу з використанням ядерної риторики.