ПолiтДумка

Проведення в ОРДЛО виборів у Держдуму порушить і українське, і російське законодавство — експерти

Апрель 21
20:54 2021

Проведення в окремих районах Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) запланованих на осінь виборів у Держдуму РФ буде порушенням не лише українського законодавства, а й російського.

Про це в ефірі телеканалу «Дом» розповіли українські та російські експерти, передає Укрінформ.

Як зазначають аналітики, на тимчасово непідконтрольній території є сотні тисяч громадян України, які отримали російські паспорти і яким Центрвиборчком РФ дозволив голосувати за тією ж процедурою, що і росіяни за кордоном.

Водночас аналітик громадянської мережі «Опора» Олександр Клюжев зазначив, що ця процедура не може вважатися легітимною навіть з погляду російського законодавства. Адже в такому разі слід або приписатися до виборчої дільниці в Росії або голосувати на офіційних дільницях на території інших країн.

Читайте також: Рішення Москви про голосування жителів ОРДЛО на виборах до Держдуми є незаконнимМЗС

«У Донецьку і Луганську не діє консульство Російської Федерації, тому, звичайно, ніякого законного механізму немає. Необхідно розуміти, що в усьому світі організація дільниць на виборах іноземної держави можлива або в консульських дипломатичних установах, або в інших установах, але за згодою країни, яка контролює територію, до складу якої входить відповідна територія», — пояснив експерт.

Своєю чергою засновник Східної правозахисної групи Павло Лисянський зазначає, що онлайн-голосування теж не є прийнятним варіантом, а низька пропускна здатність контрольно-пропускних пунктів на неконтрольованій ділянці кордону з Росією не дозволить усім охочим «виборцям» потрапити до Ростовської області у день виборів.

«Як вивезти 300 тис. людей? Навіть якщо 20 тисяч везти — все одно буде колапс. Адже пропускна здатність КПП не така велика. Онлайн-голосування через додаток «Держпослуги» — теж нереально», — переконаний Лисянський, наголошуючи, що в будь-якому разі вибори вважатимуться незаконними.

На його думку, найімовірнішим сценарієм є відкриття Росією «виборчих дільниць» на території ОРДЛО, однак це передбачає внесення змін до російського законодавства.

Читайте також: Росія всупереч заявам інтегрує ОРДЛО у свій простірУкраїна в ОБСЄ

У цьому зв’язку оглядач Московського центру Карнегі Костянтин Скоркін висловив думку, що Росія може створити окремий виборчий округ, «але це буде великий пропагандистський крок і в рамках нинішнього загострення» на сході України.

При цьому аналітик Донецького інституту інформації Віталій Сизов переконаний, що Росію від ідеї проведення «виборів» в ОРДЛО може зупиняти «тільки внутрішньополітичне рішення». «Самі вибори провести — не найскладніше завдання. Найскладніше завдання — прийняти політичне рішення», — підкреслив Сизов.

Як повідомляв Укрінформ, у Росії активно ведуться дискусії про організацію на окупованих територіях Донецької та Луганської областей виборів до Держдуми РФ, намічених на 19 вересня 2021 року.

Євросоюз у цьому зв’язку висловив занепокоєння, наголошуючи, що це було б порушенням Мінських угод.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Куба заявила, що її вакцина від коронавірусу ефективна на 62%

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".