ПолiтДумка

Проєкт оборонного бюджету США містить важливі для України положення — Маркарова

12 декабря
07:41 2024

Проєкт закону про асигнування на потреби національної оборони США (NDAA-2025), ухвалений у середу Палатою представників, містить низку важливих положень для підтримки України у протистоянні агресії РФ.

Про це повідомила у Фейсбуку посол України в США Оксана Маркарова, передає Укрінформ.

Зокрема, стаття 1303 законопроєкту продовжує заборону використовувати будь-які кошти на дії, що могли б призвести до визнання суверенітету Росії над окупованими територіями України.

Стаття 1534 доручає міністру оборони США опрацювати можливість створення Центру передового досвіду з підтримки розробок та вдосконалення систем озброєння на основі штучного інтелекту. Серед функцій такого центру – сприяння взаємодії Пентагону з іноземними партнерами, в тому числі з Україною, для визначення кращих практик, інструкцій, стандартів і контрольних показників.

Читайте також: Україна без допомоги США зможе воювати принаймні до середини 2025 року — Марченко

У статті 6411 міститься доручення директору національної розвідки, держсекретарю й міністру фінансів подати до комітетів Сенату й Палати представників з питань розвідки, закордонних справ, Збройних сил, юридичних питань, фінансових питань та з асигнувань доповідь про фінансування Росією актів міжнародного тероризму.

Крім того, зазначається, що на вимоги торішнього NDAA в оборонному бюджеті на 2025 рік виділяється $300 млн на потреби Ініціативи сприянні безпеці України (USAI).

Маркарова також зазначила, що в процесі опрацювання NDAA-2025 у Сенаті українська сторона докладатиме зусиль, аби консолідований проєкт закону містив положення, яке продовжувало б дію Закону про ленд-ліз для захисту демократії в Україні.

Читайте також: Пріоритетом військової допомоги України залишається ППО — Пентагон

Як повідомляв Укрінформ, Палата представників Конгресу США в середу ухвалила законопроєкт про асигнування на потреби національної оборони у 2025 році (NDAA). Його підтримали 281 конгресмен, проти голосували 140 законодавців (16 республіканців і 124 демократи). Наступним кроком має стати схвалення NDAA Сенатом США, яке очікується наступного тижня.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Угода про стратегічне партнерство між Росією та Іраном не створює нових загроз для України — експерт

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!