ПолiтДумка

Путін тепер добре розуміє, як помилявся щодо «вигаданої України» – Кондоліза Райс

26 мая
07:31 2023

Президент РФ Володимир Путін тепер вже дуже добре розуміє своє помилкове судження про Україну як «вигадану» та «несправжню» країну.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це заявила державний секретар США у 2005-2009 роках Кондоліза Райс у ході онлайн-звернення під час відкриття 15-го щорічного Київського безпекового форуму. 

«Я дуже вдячна Українському народу і хочу, щоб ви знали, що американці, і ця американка зокрема, хочуть висловити тверду солідарність з вами. Я захоплююся тим, що роблять Збройні сили України у боротьбі за свободу та суверенітет проти неспровокованої геноцидної війни Росії. Неймовірно, чим готові пожертвувати українці у боротьбі за свободу», — зазначила Райс на початку звернення.

Вона підкреслила, що зараз йде «боротьба не лише за свободу України, а й за свободу Європи та за свободу світової демократії». «Ми знаємо, що ви боретеся і за нас. І тому Сполучені Штати Америки будуть з вами у цій боротьбі», — запевнила ексдержсекретар.

Читайте також: ГУР: Путін і Пригожин очолюють список людей, яких хочуть ліквідувати українські спецслужби

Вона нагадала про те, що Бухарестський саміт НАТО у 2008 році мав змогу дати Україні та Грузії План дій щодо членства, відкривши дорогу до членства в НАТО. Однак того дня було прийнято рішення, «що цього не можна зробити попри те, що Сполучені Штати та президент Буш були впевнені, що час надати Україні ПДЧ настав». Проте у той день було зроблено «важливу заяву, що одного дня Україна стане членом НАТО», і Райс висловила переконання, що це відбудеться.

«Я також пам’ятаю огидний момент того дня, коли Володимир Путін назвав Україну вигаданою країною, коли він сказав, що Україна – несправжня. Зараз він вже розуміє – завдяки неймовірній вправності українського війська та неймовірній відданості українського народу, – що Україна є дуже справжньою, що є сильна національна ідея та ідентичність, які горять у серці кожного українця», — заявила колишній державний секретар США.

Читайте також: Путіну байдуже, скількох росіян він убʼє – Волкер

Вона підкреслила, що майбутнє України – «це у багатьох сенсах майбутнє Європи».

«І тому відновлення територіальної цілісності, покарання воєнних злочинців та відбудова України відбудеться з нашою допомогою та допомогою вільних народів усього світу. Адже коли Україна буде повністю відновлена, Європа буде більш мирною, і загалом світ буде більш мирним», — заявила вона. 

Як відомо, 25-26 травня проходить 15-й щорічний Київський безпековий форум «За нашу і вашу свободу / Fighting for NATO». Центральна тема Форуму – набуття членства України в НАТО. У Форумі беруть участь відомі міжнародні діячі, світові фахівці з міжнародних відносин і проблем безпеки, дипломати, журналісти і громадські активісти.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Хулио так и не пригодился Александрии

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!