Рада безпеки ООН 5 травня розгляне ситуацію в Україні — постпред США
Рада Безпеки Організації Об’єднаних Націй 5 травня розгляне ситуацію в Україні.
Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, про це у вівторок повідомила постійна представниця США при ООН Лінда Томас-Грінфілд.
Постпред США представила журналістам план роботи Радбезу на травень – місяць головування Сполучених Штатів у РБ.
За її словами, серед пріоритетів роботи Ради Безпеки будуть питання, пов’язані із залежністю продовольчої безпеки від конфліктів, використання цифрових технологій у підтриманні міжнародного миру та безпеки, війна росії проти України, гуманітарна криза в Сирії.
Томас-Грінфілд наголосила, що проблема продовольчої безпеки у світі загострилася у зв’язку з російським вторгненням в Україну.
«Сьогодні ця тема стає ще більш актуальною через кричуще вторгнення Росії в Україну. Україна, як ви всі знаєте, була житницею для країн, що розвиваються, але росія створила найбільшу кризу біженців у Європі від часів Другої війни, блокувала ключові порти та нищить цивільну інфраструктуру й зернові запаси», — сказала американський дипломат.
На думку постпреда США, успіхом РБ за останній час можна вважати те, що «нам вдалося ізолювати росію в Раді безпеки, об’єднати голоси засудження на Генеральній Асамблеї, завдяки чому 141 країна підтримала резолюцію «Агресія проти України». Крім того, Генасамблея ухвалила резолюцію «Гуманітарні наслідки агресії проти України», а також виключила рф із Ради ООН з прав людини.
Саме позиція більшості членів РБ відіграла в цьому ключову роль, зауважила Томас-Грінфілд.
«Щоразу, коли ми обговорюємо в Раді Безпеки питання, що стосуються росії, вона змушена захищатися. І ми продовжуватимемо це робити, поки вона не припинить цей жорстокий напад на український народ», — сказала постпред США.
Вона підкреслила, що ООН домагається від росії надати можливість для евакуації цивільного населення із зони бойових дій та доставки гуманітарної допомоги в постраждалі райони, зокрема в Маріуполь.
Дипломат зазначила, що 3 травня відзначається Всесвітній день свободи преси, нагадавши про загибель Віри Гирич від ракетного удару по Києву 28 квітня.
Як повідомляв Укрінформ, 24 лютого російська федерація розпочала новий етап війни проти України — повномасштабне вторгнення, російські загарбники обстрілюють та бомбардують мирні міста й села України, катують і вбивають мирне населення.
Управління верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) станом на 3 травня зафіксувало 3 193 випадки загибелі та 3 353 випадки поранень цивільного населення України внаслідок повномасштабного російського вторгнення.