ПолiтДумка

Рада ухвалила закон про нацменшини

21 сентября
13:57 2023

Верховна Рада ухвалила закон, який регулює питання реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України.

Про це народний депутат із парламентської фракції «Голос» Ярослав Железняк повідомив у Телеграмі, передає Укрінформ.

Він уточнив, що за законопроєкт №9610 «Про внесення змін до Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України» проголосувало 318 народних депутатів.

Законодавець визначив, що метою ініціативи є вдосконалення законодавчого регулювання реалізації прав та свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) відповідно до міжнародних договорів, які ратифікувала Україна.

Читайте також: Україна подала заявку на вступ до Європейської мережі органів рівності EQUINET

При підготовці законопроєкту до другого читання були частково враховані рекомендації Венеційської комісії. Зокрема, закон доповнено та ухвалено з наступними пропозиціями.

Так, законом надано визначення поняттю «національна меншина». Документом також передбачено, що школярам будуть надані безкоштовні підручники (у тому числі електронні), що буде вирішувати уряд.

Регламентується, що у населених пунктах, де проживають національні меншини, дозволено буде використання їхньої мови у рекламі, інших заходах та під час надання допомоги.

Законом також деталізовано порядок визначення певних населених пунктів як таких, де живуть представники тієї чи іншої національної меншини.

Передбачається, що у відповідних населених пунктах (визнаними місцем проживанням національних меншин) можуть бути створені центри національних меншин (спільнот) відповідної територіальної громади.

Окрім того, гарантується державний захист тих мов національних меншин, яким загрожує знищення, а також підтримка і збереження традиційної культури та нематеріальної культурної спадщини національних меншин.

Водночас акцентується, що дія закону не буде поширюватися на росіян, які мешкають на території України.

Читайте також: Рада скасувала необхідність висновку Держаудитслужби для військових закупівель

Очікується, що реалізація закону позитивно вплине на забезпечення реалізації прав осіб, які належать до національних меншин (спільнот), та сприятиме виконанню міжнародних зобов’язань України.

Як повідомляв Укрінформ, 23 серпня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт «Про внесення змін до Закону України «Про національні меншини (спільноти) України» щодо деяких питань реалізації прав і свобод осіб, які належать до національних меншин (спільнот) України».

Share

Статьи по теме

Последние новости

Хабар за оренду землі: НАБУ завершило слідство щодо депутата Гунька

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY