Радбез ООН не спромігся зреагувати на війну в Україні через право вето росії — Пан Гі Мун
Колишній Генеральний секретар Організації Об‘єднаних Націй Пан Гі Мун розуміє розчарування людей у всьому світі тим, що ООН не спроможна зреагувати через право вето на агресію країни — постійного члена Радбезу ООН проти іншої країни.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це Пан Гі Мун заявив на брифінгу в Києві у відповідь на запитання, чому держава-агресор досі є постійним членом Радбезу ООН.
«Я чудово розумію розчарування з боку людей по всьому світові, не кажучи вже про ті країни, на територію яких один з постійних членів Ради безпеки ООН здійснює агресію, а, відповідно, міжнародний механізм не спромігся якось на це зреагувати через право вето», — сказав Пан Гі Мун.
Він зазначив, що країни — члени ООН протягом останніх 20 років обговорювали реформування Ради безпеки ООН, однак ця реформа «не зрушила ні на крок», оскільки країни — постійні члени Радбезу ООН не хочуть створювати певних обмежень для права вето. У цьому контексті колишній генсек ООН зауважив, що проведення реформи потребує згоди всіх країн — постійних членів Радбезу ООН.
Водночас, за його словами, це не означає, що ООН нічого не робить, оскільки ця міжнародна структура зробила потужний внесок у забезпечення захисту прав людей, а також просування Цілей сталого розвитку і захисту довкілля.
«Певні речі мали прийматися ще за мого перебування на посаді генерального секретаря. А зараз ми бачимо цю жахливу ситуацію з порушенням прав людей, із вбивством людей. Я дуже сподіваюся, що країни-члени будуть дуже серйозно ставитися до питання, як система ООН може відповісти на очікування міжнародної спільноти», — зазначив Пан Гі Мун.
Як повідомляв Укрінформ, Генеральна Асамблея ООН 26 квітня ухвалила резолюцію, що вимагає від постійних членів Ради Безпеки обґрунтовувати використання права вето.