ПолiтДумка

Радбез ООН сьогодні обговорить російську загрозу

31 января
07:47 2022

У понеділок о 10:00 за східноамериканським часом (о 17:00 – за київським) Рада безпеки ООН збирається у штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку на термінове засідання для обговорення загрозливої поведінки Росії й нарощування військ на кордонах України та в Білорусі.

Як передає власний кореспондент Укрінформу у Нью-Йорку, запит на проведення засідання після консультацій з Україною та партнерами з Радбезу Сполучені Штати надіслали Норвегії – державі, яка головує у січні в РБ.

Очікується, що секретаріат ООН надасть Радбезові інформацію про ситуацію поблизу кодонів України, також буде заслухано пояснення Росії з цього приводу. Для участі в засіданні запрошено Україну. Кожна з країн-членів Ради Безпеки висловить свою позицію з цього питання.

«Радбез повинен цілковито зосередитися на цьому питанні, і ми сподіваємося на відверте й цілеспрямоване обговорення його в понеділок, — наголосила постпред США при ООН Лінда, зазначивши, що воно має вирішальне значення для міжнародного миру і безпеки.

Читайте також: У Росії ще є шанс на дипломатичний вихід з кризи – постпред США при ООН

Росія має пояснити «надзвичайне нарощування військової потужності біля кордонів України та інші загрози й дії з дестабілізації, — заявив раніше високопоставлений представник Адміністрації США. При цьому він зауважив, що Росія може намагатися дезінформувати членів Радбезу.

Водночас повідомлялося, що Росія як країна, що займає місце Радянського Союзу в Радбезі ООН, може винести на голосування включення цього питання до порядку денного, намагаючись заблокувати його розгляд.

Читайте також: Агресія Росії може надихнути інші країни змінити світовий порядок — CNN

Відповідно до статті 27 Статуту ООН «рішення Ради Безпеки з питань процедури вважаються ухваленими, коли за них подано голоси дев’яти членів Ради» (усього в Радбезі 15 членів).


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Індія візьме участь у Саміту миру в Швейцарії

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!