ПолiтДумка

Радбез ООН збереться на екстрене засідання через атаку «Орєшніком» по Україні

10 января
13:44 2026

Рада Безпеки ООН збереться в понеділок, щоб обговорити ситуацію в Україні, після чергових масованих ударів Росії та застосування балістичної ракети «Орєшнік».

Про це повідомило AFP, передає Укрінформ.

Як зазначається, прохання України про скликання екстреного засідання РБ ООН підтримали шість членів — Франція, Латвія, Данія, Греція, Ліберія та Велика Британія.

Згідно з оновленим графіком, Рада Безпеки ООН збереться у понеділок, 12 січня, на запит української сторони.

«Російська Федерація досягла жахливого нового рівня військових злочинів і злочинів проти людяності, здійснюючи терор проти цивільного населення. Режим Російської Федерації офіційно заявляє, що проти Львівської області було застосовано балістичну ракету середньої дальності, так званий «Орєшнік», — заявив посол України Андрій Мельник у листі до Ради Безпеки, з яким AFP ознайомилося в п’ятницю.

У листі підкреслюється, що такий удар «становить серйозну і безпрецедентну загрозу безпеці європейського континенту».

Як повідомляв Укрінформ, глава МЗС України Андрій Сибіга повідомив 9 січня, що Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН, засідання Ради Україна-НАТО, а також реагування в рамках ЄС, Ради Європи та ОБСЄ з приводу застосування Росією балістичної ракети середньої дальності проти Львівської області.

Перед тим Міністерство оборони Росії заявило, що в ніч на 9 січня по території України було завдано удару у тому числі балістичною ракетою середньої дальності «Орєшнік». У Міноборони РФ назвали це відповіддю на нібито атаку на резиденцію Путіна на Валдаї в ніч на 29 грудня 2025 року.

Читайте також: Росія показово вдарила «Орєшніком» близько до кордону з ЄС — Зеленський

Повітряне командування «Захід» Повітряних сил ЗСУ поінформувало, що балістична ракета, якою ворог атакував Львів 8 січня, рухалася зі швидкістю 13 тисяч кілометрів на годину. Тип ракети, якою ворог вдарив по місту, встановлять після вивчення всіх її елементів.

У країнах Європи відреагували на цю атаку. Висока представниця ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кая Каллас заявила, що повідомлення російської влади про використання ракети «Орєшнік» є «явною ескалацією проти України та попередженням для Європи та США».

Фото Укрінформу можна купити тут


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Монако и меньшинство не помеха в игре с командой из дивизиона Насьональ

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!