ПолiтДумка

Ратифікація Римського статуту: в ОП пояснили, чому Україні довелось йти на компроміс

23 августа
19:42 2024

Через розповсюдження фейків про Римський статут Україні довелося йти на компромісне рішення під час його ратифікації.

Про це заступниця керівника Офісу Президента Ірина Мудра сказала в коментарі кореспонденту Укрінформу в Гаазі.

“Саме через розповсюдженість фейків про Римський статут нам довелось йти на компромісне рішення — ратифікувати із заявою за ст. 124 Римського статуту, згідно з якою МКС не матиме юрисдикції за ст. 8 (воєнні злочини) щодо громадян України протягом семи років після ратифікації. Тобто з ратифікацією Римського статуту ми знімаємо наявний ризик для наших громадян. Це не застереження, а заява, можливість якої прямо передбачена в Статуті, і якою скористались раніше Франція і Колумбія”, — пояснила вона.

Мудра також зазначила, що “ця заява не означає безкарність для наших громадян. Наші власні органи правопорядку, та іноземні (за універсальною юрисдикцією) вже і так можуть розслідувати ймовірні злочини, вчинені громадянами України. Це не залежить від МКС. Але Україна сумлінно дотримується норм міжнародного права, тому про такі випадки досі не відомо”.

Читайте також: Україна очікує від МКС нових ордерів на арешт російських політиків та військових — Мудра

Відповідаючи на запитання чи можуть, після ратифікації, згідно з Римським статутом, інші країни-учасники отримати купу заяв від країни-агресора про начебто злочини, які нібито вчиняються нашими військовими, і МКС буде зобов’язаний дати цьому оцінку, Мудра відповіла “ні” та пояснила, що “в МКС нема позовного провадження. Ніхто не може подати позов проти України. Росія точно нічого не передаватиме в МКС, бо вона його не визнає, а навіть “заяви” від інших джерел МКС не буде оцінювати без консультацій з Україною, відповідно до принципу компліментарності. В будь-якому випадку, цей ризик, навіть як би й був реальним, з’явився б 10 років тому, коли ми визнали юрисдикцію. Але за 10 років ніхто чомусь нас ніякими позовами не завалив”.

Заступниці глави ОП також зазначила, що у Кремлі боялись ратифікації Україною Римського статуту, бо усвідомлюють наслідки.

“Фейки про Римський статут дуже корисні Росії — вони дійсно боялись того, що Україна ратифікує Римський статут, тому що усвідомлюють, що МКС каратиме росіян. Недарма під час переговорів у Мінську і Стамбулі росіяни вимагали від України відкликати визнання юрисдикції МКС і не ратифікувати Римський статут”, — сказала Мудра.

Як повідомляв Укрінформ, Верховна Рада ухвалила закон про ратифікацію Римського статуту Міжнародного кримінального суду та поправок до нього.

Читайте також: Ратифікація Римського статуту дає Україні кращий довгостроковий захист — екссуддя МКС

Римський статут набере чинності для України у перший день місяця, який настає після 60-го дня з дати здачі на зберігання генеральному секретарю Організації Об’єднаних Націй ратифікаційної грамоти.

Документ про ратифікацію Римського статуту передбачає, що Україна не визнаватиме юрисдикцію Міжнародного кримінального суду з воєнних злочинів протягом 7 років, якщо йтиметься про українських громадян.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Компанія Microsoft показала робота, що утилізує мільйони жорстких дисків

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!