Рішення суду ООН не залишає сумнівів, що Росія зневажає міжнародне право — МЗС
Рішення Міжнародного суду ООН не залишає жодних сумнівів у тому, що Російська Федерація зневажає міжнародне право.
Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ щодо рішення Міжнародного суду ООН у справі проти Російської Федерації, передає Укрінформ.
У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що 31 січня Міжнародний суд ООН виніс рішення по суті справи України проти Російської Федерації щодо застосування Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму та Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расового дискримінації.
«Суд встановив, що Росія порушила обидва міжнародні договори. Це — перший випадок в історії, коли Міжнародний суд ООН виніс остаточне рішення щодо порушень Росією норм міжнародного права… Рішення Міжнародного суду ООН не залишає жодних сумнівів у тому, що Російська Федерація зневажає міжнародне право», — зазначили в МЗС.
У відомстві запевнили, що Україна залишається відданою прагненню домогтися справедливості та відповідальності за всі незаконні дії Росії, включно з повномасштабним вторгненням, яке Росія розпочала в 2022 році.
Як повідомляв Укрінформ, 31 січня Міжнародний суд ООН оголосив рішення у справі щодо порушення Росією двох конвенцій — про боротьбу з фінансуванням тероризму та про заборону всіх форм расової дискримінації.
Суд, зокрема, заявив, що Росія не виконала своїх зобов’язань щодо розслідування випадків фінансування тероризму стосовно осіб, які могли це робити. Таким чином, Міжнародний суд ООН частково визнав Росію винною у порушенні Міжнародної конвенції про боротьбу з фінансуванням тероризму.
Попри це, суд не призначив компенсацію, як того вимагала Україна.
Крім того, суд визнав порушенням з боку Москви особливості організації шкільної освіти українською мовою в Криму після 2014 року.
Україна 16 січня 2017 року подала до Міжнародного суду ООН позов проти Росії щодо порушення Конвенції про заборону фінансування тероризму та Конвенції про заборону расової дискримінації.
Звинувачення, висунуті Росії, включали: надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням; збиття літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17; обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська; знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи; вибух під час мирного зібрання в Харкові; дискримінацію щодо української та кримськотатарської громад; заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу; хвилі зникнень, вбивства, самовільні обшуки, затримання; обмеження на викладання української і кримськотатарської мов.