РНБО вистачить голосів для санкцій проти Порошенка у разі подання — Данілов
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов вважає, що члени РНБО підтримають рішення про застосування персональних санкцій щодо експрезидента, лідера партії “Європейська солідарність” та народного депутата Петра Порошенка, якщо відповідні подання надійдуть до Апарату РНБО.
Таку думку Данілов висловив під час брифінгу за результатами засідання, яке відбулося 30 грудня, передає кореспондент Укрінформу.
“Якщо відповідні документи будуть надіслані в Апарат Ради нацбезпеки і оборони від тих інституцій, які мають на це право, а їх п’ять, ми обов’язково ці питання розглянемо, винесемо їх на засідання Ради нацбезпеки і оборони, тому що по-іншому ми працювати не можемо. Якщо у нас є відповідні подання, ми маємо з ними обов’язково вийти на засідання. Чи будуть ухвалювати рішення, це залежить від членів Ради нацбезпеки і оборони. Звертаю увагу, що для того, щоб рішення було ухвалено, потрібно дві третини голосів. Якщо такі документи з’являться, я думаю, що таких голосів буде більше ніж достатньо”, — сказав секретар РНБО.
Водночас він наголосив, що наразі подань про запровадження санкцій проти Порошенка до Апарату РНБО не надходило. «Чи з’являться вони завтра, це залежить від тих органів, які мають відповідні документи до нас подати”, — додав Данілов.
Як повідомляв Укрінформ, виконувач обов’язків генпрокурора Олексій Симоненко 20 грудня підписав повідомлення про підозру експрезидентові Петру Порошенку у справі про постачання вугілля з окупованих територій.
За даними ДБР, Порошенко підозрюється у тому, що, “діючи за попередньою змовою групою осіб, зокрема з-поміж представників вищого керівництва Російської Федерації, сприяв діяльності терористичних організацій «ЛНР» та «ДНР». Політика викликали на допит 23 грудня, однак він на нього не з’явився, бо до першої половини січня перебуває в закордонному відрядженні.
У вересні-листопаді 2021 року у цьому провадженні повідомлено про підозру ще одному із чинних народних депутатів та колишньому міністру енергетики.
Вони підозрюються у купівлі за державні кошти в ОРДЛО вугілля. На думку слідства, своїми діями фігуранти поставили енергетичну сферу України у залежність від Російської Федерації та терористичних організацій, що, своєю чергою, підірвало економічну безпеку держави у 2014-2015 роках, позбавило можливостей для диверсифікації джерел постачання енергоресурсів, а також надало РФ ширші можливості для подальшого втручання у внутрішні справи України і ведення проти неї підривної діяльності.