російський генерал відмивав гроші в Україні через ексдепутата Киву
Працівники Державного бюро розслідувань виявили у Полтавській області масштабне відмивання коштів російським генералом через бізнес-партнерів колишнього народного депутата Іллі Киви.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє ДБР.
Під час розслідування справи про державну зраду Киви ДБР виявило майно російського генерала сумнівного джерела походження. Нерухомість була оформлена на бізнес-партнерів Киви – родичів російського генерал-майора, начальника федерального управління з безпечного зберігання та знищення хімічної зброї при російському агентстві з боєприпасів Валерія Капашина.
Серед виявленого майна – готелі, ресторани, земельні ділянки тощо, через які російський генерал відмивав кошти в Україні.
Перевіряється інформація щодо причетності родичів до цих оборудок.
За даними ДБР, оборудки з необґрунтованими активами здійснювались через ланцюг підконтрольних комерційних структур під виглядом ведення законної фінансово-господарської діяльності.
Перевіряється причетність Киви до вказаного майна, а також з’ясовується, чи могли ці об’єкти використовуватись ворогом для фінансування підривної діяльності проти України.
Крім того, плануються заходи з накладення арешту на виявлене майно.
Як повідомлялося, Офіс генпрокурора оголосив Киві підозру у державній зраді і порушенні територіальної цілісності.
За день до повномасштабного вторгнення росії Кива записав відеопривітання з днем радянської армії й озвучив потребу у визволенні України. Сам Кива перебуває за кордоном. Партія, до якої він належав – «Опозиційна платформа – За життя», 3 березня виключила його зі своїх лав.
10 березня Личаківський районний суд Львова заочно обрав Киві запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.
29 березня генпрокурор Ірина Венедіктова поінформувала, що підписала ще одну підозру Киві.
За її словами, інкриміновані Киві правопорушення – це вчинення публічних закликів до насильницької зміни та повалення конституційного ладу і захоплення державної влади особою, яка є представником влади, з використанням засобів масової інформації (ч. 3 ст. 109 Кримінального кодексу України) та заклики до агресивної війни (ст. 436 КК України).