ПолiтДумка

Росія блокує надання Євросоюзу статусу спостерігача в Арктичній раді

13 октября
22:45 2021

Європейський Союз тривалий час намагається отримати статус повноправного спостерігача в Арктичній раді, з огляду на важливість цього регіону для усієї Європи, але така заявка блокується Росією у відповідь на сталу підтримку Євросоюзом України, та санкції ЄС проти Російської Федерації за незаконну анексію Криму та агресію на Сході України.

Про це напередодні презентації нової Комунікації (робочий документ) Єврокомісії щодо оновленої арктичної політики ЄС на правах анонімності Укрінформу повідомив офіційний представник Євросоюзу.

«Євросоюз намагається отримати статус офіційного спостерігача в Арктичній раді з 2008 року. Зараз проти такої заявки виступає Російська Федерація, яка займає жорстку позицію по відношенню до Євросоюзу у зв’язку із санкціями, які ЄС застосував проти РФ у зв’язку з анексією Криму та подіями на Сході України», — сказав представник ЄС.

Він нагадав, що Росія входить до Арктичної ради на правах арктичної держави, поряд із Канадою, Королівством Данія (включаючи Гренландію та Фарерські острови), Фінляндією, Ісландією, Норвегією, Швецією і США. Нещодавно, у травні поточного року, Росія прийняла на себе головування в Арктичній Раді на наступні два роки.

При цьому він зауважив, що у 2013 році, на конференції міністерського рівня у Швеції, всі члени Арктичної Ради прийняли рішення, яке надає для ЄС права повного спостерігача, хоча не забезпечує такого офіційного статусу. Тож ЄС має можливість брати участь у робочих групах цього форуму та у проєктах з економічного та соціального розвитку регіону.

Разом з цим, як зазначається в самій Комунікації, яка поширена 13 жовтня на сайті Європейської служби зовнішніх дій, інтереси Росії виходять далеко за межі регіональної співпраці, а агресивна політика Кремля перетворює Арктику на арену глобального суперництва та протистояння.

«Військове нарощування в регіоні російської Арктики відображує як глобальне позиціонування, так і внутрішні пріоритети, включаючи використання інфраструктури подвійного призначення. На додаток до зростаючих викликів у сфері безпеки, це може надалі ускладнювати кліматичні зміни… Багато країн, включаючи США, Норвегію, Велику Британію, Данію, Канаду та Ісландію, як і Північноатлантичний Альянс (НАТО), уважно спостерігають за цим розвитком, відповідаючи на зростаючу агресивність поведінки Росії у водах та у повітряному просторі Арктики», — йдеться у документі.

У прийнятому документі Євросоюз відзначає, що збільшення кількості заявок від третіх держав на отримання статусу спостерігача в Арктичній раді відображує нову геополітичну ситуацію, що складається навколо цього регіону.

Читайте також: Арктичні держави домовилися про спільну берегову охорону – ЗМІ

З огляду на розширення власного залучення до робочих та експертних груп Арктичної ради, ЄС повторює своє подання на отримання статусу офіційного спостерігача. ЄС продовжуватиме свій внесок у роботу Арктичної ради, у відповідності до Декларації Арктичної ради від 2013 року, та співпрацювати із іншими спостерігачами, включаючи країни-члени ЄС», — йдеться у Комунікації.

Як повідомляв Укрінформ, напередодні Брюссельського саміту НАТО у червні поточного року Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг зауважив, що «Росія продовжує демонструвати небезпечну поведінку з масивним військовим нарощуванням від Арктики до Африки», що є проявом авторитарного наступу проти міжнародного порядку, що оснований на правилах.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

Зміни в мобілізаційних процесах: бізнес, люди, центри комплектування

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!