Росія намагається зашкодити іміджу Польщі в Україні — експерт
Росія активно використовує пропагандистські наративи, щоб зашкодити іміджу Польщі в Україні.
Про це в коментарі кореспондентові Укрінформу сказав експерт Центру дослідження сучасного безпекового середовища (Краків) Міхал Марек, коментуючи появу на проросійських інформаційних ресурсах ОРДЛО фейкової новини про те, ніби “на Донбас прибули найманці з Польщі”.
За словами експерта, Росія намагається позиціонувати Польщу як одну з найбільших загроз для Росії, Білорусі та загальної стабільності в регіоні. Він підкреслив, що в російському відображені реальності головне зло – це США, а Польща є маріонеткою Вашингтона.
“По-перше, Росія створює наративи, що Польща – це маріонетка США, а по-друге, намагається псувати імідж Польщі в Україні. Мовляв, Варшава відповідає за дестабілізацію ситуації на сході України, що є повною нісенітницею”, — підкреслив Марек.
Він нагадав, що фейки про “польських найманців на Донбасі” не є новими, вони вже з’являлися у 2018 році. А нинішні вкиди російської дезінформації експерт пов’язує з тим, що Польща активно підтримує Україну на міжнародній арені, зокрема надає військову допомогу.
Марек зауважив, що, загалом, ці наративи спрямовані до росіян, білорусів, людей, які живуть на окупованих територіях. “Вони не впливатимуть імідж поляків в Європі”, — констатував експерт.
Водночас, оцінюючи заяву так званого глави “ДНР” Дениса Пушиліна в інтерв’ю Reuters про можливість “вибуху великої війни на сході України” найближчим часом, Марек назвав це черговою спробою інформаційно-психологічного тиску Москви на Захід, аби той погодився на російські пропозиції щодо України.
“Це — чергова спроба інформаційно-психологічного тиску на країни Заходу, аби вони своєю чергою вплинули на Україну, а Київ погодився на російську інтерпретацію Мінська-2: прямі переговори з так званими сепаратистами, особливий статус Донбасу”, — наголосив польський експерт.
Він додав, що Росія цими вкидами тисне на США, аби також примусити Вашингтон до діалогу стосовно планів розміщення системи ПРО НАТО в Центральній Європі, зокрема Польщі й Румунії.