ПолiтДумка

Росія посилює тиск на Київ, а Польща каже: українці самі винні (європейська преса)

14 октября
15:06 2012

П’ятниця, 18 березня 2011, 21:57

Василь Зілгалов
Доля України перебуває в руках самих українців. Заяви про бажання приєднуватися до європейських інституцій повинні бути підкріплені серйозними реформами. Корупція, слабкість правової системи, зниження демократичних стандартів ускладнюють Польщі створення для України європейської перспективи

Газети інформують про значне посилення тиску на Київ з боку російського керівництва, котре підштовхує Україну до московського Митного союзу та ставить нові підніжки в українсько-європейських переговорах. Преса публікує останні заяви польських очільників, котрі вважають, що доля України й надалі в руках самих українців, але заяви їхні не підкріплюються серйозними реформами та супроводжуються зниженням демократичних стандартів і це «заважає Польщі у створенні для України європейської перспективи». Також впливові світові видання звертають увагу на тяжку спадщину Чорнобиля для України, яку влада в Києві так і не засвоїла до кінця.

Російська «Нєзавісімая газета» вважає, що російське керівництво посилює тиск на Київ у намаганнях підштовхувати Україну до входження у Митний союз Росії, Казахстану і Білорусі, чим ускладнює й без того не прості переговори української влади з Брюсселем щодо договору про асоціацію та зону вільної торгівлі. Московське видання звертає увагу на те, що після прямої заяви віце-прем’єра Росії Ігоря Шувалова в Києві про нібито більшу вигідність вступу України до Митного союзу під егідою Москви, аніж входження до зони вільної торгівлі з ЄС, з’явилося ще більш погрозливе попередження прем’єра Росії Путіна про введення жорсткіших митних правил для України у разі її входження до зони вільної торгівлі з ЄС. Київ вже раніше скаржився на дуже жорсткі перспективи у квотах, які висуває ЄС Україні, як умови створення зони вільної торгівлі. І в даній ситуації уряд у Києві не має важелів впливу, як на Москву, так і на Брюссель, наголошує «Нєзавісімая газета». Видання також наводить думки експертів про досить дивні метаморфози у взаєминах між Януковичем і Медведєвим, коли раптово змінюються дати і порядок денний їхніх переговорів та уповільнюються темпи взаємин. Навіть такий консерватор, як Кучма, заявляє про намагання Москви діяти щодо Києва з позиції сили. Перспективи розвитку взаємин України і Росії, як кажуть експерти, досить складні, але Росія навряд чи реалізує погрози про тотальні торгові бар’єри. Адже все й так зациклено на «непрозорому постачанні енергоносіїв, що становить 60 відсотків товарообігу двох країн.

Польська «Ґазета Виборча» публікує виступ у польському парламенті минулої середи міністра закордонних справ Радослава Сікорського, який наголосив на успіхах уряду в покращенні стосунків із Росією та розкритикував пасивність української влади щодо реформ і щирості намірів Києва у євроінтеграційних процесах для України. Сікорський також наголосив: «Доля України перебуває в руках самих українців. Політика Помаранчевої революції не виправдала покладених на неї сподівань. Заяви про бажання приєднуватися до європейських інституцій повинні бути підкріплені серйозними реформами. Корупція, слабкість правової системи, зниження демократичних стандартів ускладнюють Польщі створення для України європейської перспективи». Хоча тут Сікорський каже про стабільність взаємин між Польщею та Україною і про те, що Україна залишається для Польщі стратегічним партнером. Але, разом з тим, глава зовнішньої політики польської влади попередив українців у своєму виступі в сеймі: «кожного разу, коли Польща буде в змозі допомогти Україні, а влада у Києві бажатиме цього, то ми цю допомогу надамо».

Впливова «Волл Стріт Джорнал» у своєму європейському числі знову зупиняється на чорнобильській спадщині України і порівнює її з трагедією на АЕС у Фукусімі (Японія). Видання наводить думки експертів з приводу відмінностей двох катастроф та більшої масштабності Чорнобиля у порівнянні з «Фукусімою-1». Разом з тим газета знову й знову наголошує, що Україна так і не засвоїла до кінця масштабних уроків Чорнобильської трагедії. І одна з головних проблем сьогодні й надалі полягає, як наголошується у статті київського кореспондента газети Джеймса Марсона, у неясності багатьох підсумкових складових найбільш масштабної ядерної аварії у світі. «Нинішня ситуація в Японії має ключову перевагу – відкритість суспільства, тоді як радянська влада намагалася приховати вістку про аварію на Чорнобильській АЕС». Україна й далі страждає від дефіциту інформації про вплив радіації, про тисячі прямих жертв Чорнобиля, ліквідаторів аварії, полишених владою у Києві напризволяще, йдеться у статті «Волл Стріт Джорнал».

Джерело: http://www.radiosvoboda.org/content/article/2341585.html

Tags
Share

Статьи по теме

Последние новости

Instagram і WhatsApp очистили від більш ніж 2 млн шахраїв

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!