ПолiтДумка

Росія вперше прокоментувала протести в Білорусі: допомоги поки не пропонує

19 августа
17:50 2020

У Кремлі вперше з початку протестів в Білорусі прокоментували обстановку у "сусідів" і заявили, що спроби втручання ззовні у ситуацію, що склалася в Білорусі, мають місце, але вони неприпустимі. Таку позицію висловив прес-секретар глави РФ Дмитро Пєсков, зазначивши, що потреби в наданні допомоги сусідній державі поки немає.

Незважаючи на цю заяву, не приховується і той факт, що Путін з Лукашенком регулярно проводять телефонні розмови, в яких обговорюється "білоруське питання". Під час останньої розмови Лукашенко попросив Путіна передати послання німецькому канцлеру Ангелі Меркель з проханням не втручатися у внутрішні справи Білорусі. Говорити безпосередньо з європейськими лідерами Лукашенко відмовляється. В Європі його вже визнали персоною нон грата і заявили, що президентські вибори 9 серпня не були "ні вільними, ні справедливими".

За словами Пєскова, на фоні подій в Білорусі все повинні робити все необхідне, щоб створити умови для збереження ситуації в рамках правового поля і здійснення необхідного діалогу. При цьому головне, передав Пєсков думку Кремля, щоб "не було ніякого втручання ззовні в те, що зараз відбувається".

"Ми з жалем констатуємо, що спроби такого безпосереднього втручання мають місце. Самі вважаємо таке втручання неприпустимим… Потреби в наданні допомоги Білорусі з боку Росії по лінії ОДКБ і договору про Союзну державу зараз немає", — резюмував Пєсков.

Нагадаємо, опонентка Олександра Лукашенка Світлана Тіхановська звернулася за підтримкою до лідерів Євросоюзу, щоб визнати вибори в Білорусі сфальсифікованими.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Україна скликає спеціальне засідання ОБСЄ через російські ракетні атаки

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY