росія є загрозою для всіх чорноморських країн — ексзаступниця глави Міноборони
Ситуація у Чорноморському регіоні складна, а росія є загрозою для всіх чорноморських країн.
Таку думку заступниця міністра оборони України (2019-2020), заступниця голови правління Центру оборонних стратегій Аліна Фролова висловила під час включення на брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ.
“Ситуація складна насправді, тому що у Чорному морі ми маємо виключно дві великі потуги — це росія і Туреччина. росія явно є загрозою для всіх чорноморських країн. І тому ми можемо розглядати її виключно як ворожу потугу. На жаль, решта чорноморських країн не мають достатніх потужностей для стримування росії, окрім Туреччини. І тому перше, про що ми говоримо, що нам треба глибше працювати з Туреччиною для посилення позиції не виключно підтримки України зброєю, а й формулювання більш чіткої позиції Туреччини щодо росії в Чорному морі”, — сказала Фролова.
Також, на її переконання, потрібно працювати з Румунією, Болгарією, Грузією “для того, щоб сформувати і підсилити спільні сили”.
“Ми хотіли б розраховувати на наших партнерів з НАТО, тому що Румунія, Болгарія і Туреччина є країнами НАТО, НАТО може підсилювати їхню обороноспроможність і можливості захисту. А також ми вбачаємо, що можемо формувати додаткові місії, до яких будуть долучатися регіональні гравці, наприклад, Норвегія, Швеція, Данія або балтійські країни, які розуміють загрозу, яка виходить від росії, і можуть надавати свої спроможності, таким чином підсилюючи активність чорноморських держав”, — підкреслила Фролова.
Як вона зауважила, “ми чітко розуміємо, що Україна може бути лідером процесу, зокрема з точки зору того, що ми беремо на себе зобов’язання визволити Крим, зробити його більш безпечним місцем, але надалі для утримання балансу сил у Чорному морі ми потребуємо більшої присутності глобальних лідерів, таких як Велика Британія, США, підсилення ролі НАТО, а також об’єднання зусиль з іншими демократичними чорноморськими країнами”.
Як повідомляв Укрінформ, 12-13 квітня в Бухаресті, Румунія, проходить Перша Чорноморська безпекова конференція Міжнародної кримської платформи, організаторами якої є Міністерство закордонних справ України, Міністерство оборони України, Міністерство закордонних справ Румунії, Міністерство національної оборони Румунії, у партнерстві з Центром оборонних стратегій (Україна).