Розвиток оборонних можливостей України має забезпечити коаліція держав — Більдт
Безпекові гарантії України можна забезпечити шляхом тривалої підтримки її оборонних можливостей коаліцією держав, для чого потрібно діяти поетапно.
Про це заявив колишній міністр закордонних справ (2006−2014) та прем’єр Швеції (1991−1994) Карл Більдт на 17-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованої Фондом Віктора Пінчука, передає Укрінформ із посиланням на Новое Время.
«Я б радше казав про коаліцію держав, які зобов’язуються впродовж тривалого часу допомагати Україні розвинути необхідні оборонні можливості. І до цього я додав би і певні політичні зобов’язання — домовленості всіляко допомагати Україні в випадку порушення її територіальної цілісності», — сказав експрем’єр-міністр Швеції, зазначивши, що не всі країни готові до зобов’язань, аналогічних статті 5 статуту НАТО.
За його словами, Україна повинна повернути суверенітет в межах міжнародно визнаних кордонів 1991 року. Однак, щоб досягти цього, потрібно діяти поетапно.
«Потрібно йти покроково. Резолюція Генеральної асамблеї ООН у перші дні березня, продемонструвала колосальну підтримку, якої ми дуже давно не бачили. В ній чітко йшлося, що росія має вивести свої війська на позиції до 24 лютого. Але також там було заявлено про територіальну цілісність України, що дає можливість повернутися до питання анексованого Криму, вирішення якого займе більше ніж 90 днів. Потім Європа та США зможуть взяти на себе зобов’язання щодо більшої фінансової підтримки української економіки», — зазначив Більдт.
Як повідомлялося, 1 липня відбулося перше засідання Групи з питань міжнародних безпекових гарантій для України за співголовування керівника ОП Андія Єрмака та генерального секретаря НАТО Андерса Фог Расмуссена.
24 лютого 2022 року російська федерація розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, чим продовжила збройну агресію, що триває з 2014 року. Війська рф обстрілюють і знищують ключові об’єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і сіл з використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню, авіабомб і балістичних ракет.