ПолiтДумка

Саміт G7: Росія повинна відшкодувати Україні збитки на $486 мільярдів

14 июня
22:30 2024

Держави G7 шукають законних способів, як примусити Росію відшкодувати Україні заподіяних війною збитків на суму щонайменше $486 мільярдів.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у підсумковому комюніке  саміту G7.

“Росія повинна припинити свою незаконну загарбницьку війну та відшкодувати завдані Україні збитки. Відповідно до даних Світового банку, ці збитки вже перевищують $486 млрд. Неправильно, аби Росія вирішувала чи заплатить, або коли вона заплатить за завдану Україні шкоду. Зобов’язання Росії заплатити за шкоду, яку вона спричиняє, — очевидне з точки зору міжнародного законодавства. Тому ми продовжуємо розглядати усі законні механізми, аби змусити Росію дотриматися цих зобов’язань”, — йдеться в документі.

Зазначається, що одним з етапів відшкодування стане надання Україні кредиту в $50 млрд, який покриватиметься доходами від заморожених російських суверенних коштів.

Читайте також: Саміт G7 – успіх України: використання активів агресора, угоди зі США та Японією

“Ми підтверджуємо, що відповідно до усіх належних законів та наших юридичних систем, суверенні активи Росії у наших юрисдикціях залишатимуться замороженими, поки Росія не припинить свою агресію та не заплатить за завдану Україні шкоду. Ми залишатимемося солідарними у наданні Україні цієї підтримки” — наголошується у комюніке.

При цьому підтверджується, що Україна має отримати 50-мільярдний кредит вже до кінця цього року.

Читайте також: Зеленський: Головний результат саміту G7 для нас — буде більше ППО для наших міст

Як повідомляв Укрінформ, дводенний саміт країн G7 проходив 13-14 червня в Італії, яка головує цього року в «Групі семи». На полях саміту Володимир Зеленський  провів низку двосторонніх зустрічей. Окрім цього було підписано двосторонні безпекові угоди із США та Японією.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/politdumkakiev/public_html/wp-content/themes/legatus-theme/includes/single/post-tags.php on line 5
Share

Статьи по теме

Последние новости

В матче за Суперкубок Германии протестируют «умный» мяч

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY

EA-LOGISTIC: Международные грузоперевозки – всегда своевременно и надежно!