Саміт у Швейцарії буде першим кроком до справедливого миру в Україні — Боррель
Саміт миру у Швейцарії не є платформою для прямих перемовин між Росією й Україною, але саме ця зустріч за участі близько 100 країн допоможе відпрацювати міжнародну платформу для наближення до справедливого миру в Україні на основі поваги до принципів Хартії ООН.
Як повідомляє Укрінформ, про це сьогодні у власному блозі на сайті Європейської служби зовнішніх дій написав високий представник ЄС Жозеп Боррель.
«Саміт миру, що організований у Швейцарії, згуртує разом майже 100 країн з усіх частин світу, щоб обговорити, як започаткувати процес завершення цієї війни проти України. ЄС повністю підтримує ці зусилля. Ніхто не бажає миру більше за народ України, але тривалий мир може бути досягнутий лише тоді, коли його основою будуть ключові принципи Хартії ООН», — написав Боррель.
Він підтвердив, що візьме особисту участь у Саміті миру в Швейцарії. За словами високого представника ЄС, ця зустріч не є платформою для прямих переговорів між Україною і Росією, але він має на меті допомогти країнам, які братимуть участь, відпрацювати спільні параметри для миру на основі міжнародного права та Хартії ООН.
Тим не менш, Жозеп Боррель зауважив, що Саміт миру зосередить увагу на практичних проблемах, що стосуються також і Росії: як посилити ядерну безпеку, здійснити обмін військовополоненими та ув’язненими, забезпечити повернення в Україну тисяч дітей, що були викрадені Росією, що примусило згадати найтемніші сторінки європейської історії. Учасники саміту також зосередять увагу на забезпеченні свободи судноплавства та захисту портової інфраструктури у Чорному морі.
«Руйнівний вплив цієї агресивної війни проти України поширюється далеко за межі її кордонів. Затяжний або заморожений конфлікт лише продовжить нестабільність, і буде надалі загрожувати глобальній продовольчій безпеці та економічній стабільності. Прогрес у цих сферах може з часом відкрити шляхи взаємодії з Росією й у інших сферах», — зазначив високий представник ЄС.
«Так, війни, як правило, завершуються мирною угодою, але зміст цієї мирної угоди є критично важливим для Європейської й глобальної безпеки, а також для міжнародного порядку, що оснований на правилах. Давайте перетворимо Саміт миру у Швейцарії на перший крок до справедливого та основаного на Хартії ООН миру в Україні», — додав Боррель.
Як повідомляв Укрінформ, Глобальний саміт миру відбудеться 15-16 червня у Швейцарії. Передбачається, що участь у ньому візьмуть глави держав та урядів з усіх континентів. Загалом очікується участь щонайменше 90 країн, з яких половина представляють Глобальний Південь.