ПолiтДумка

Сейм Литви закликав країни НАТО прийняти Україну в Альянс наступного року

19 сентября
18:50 2023

Сейм Литви сьогодні ухвалив резолюцію, в якій закликав країни НАТО прийняти Україну до Північноатлантичного альянсу у 2024 році.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє LRT.

«У вівторок Сейм Литви ухвалив резолюцію на підтримку членства України в НАТО та звернувся до країн Альянсу із закликом запросити Україну до організації під час Вашингтонського саміту блоку», — йдеться у повідомленні.

На переконання авторів резолюції, «Україна є джерелом безпеки, тому її членство у НАТО зміцнить Альянс, це буде набагато ефективнішим та коштуватиме менше, ніж теперішня підтримка України для її самооборони».

«За повної підтримки України практичними засобами, включаючи політичну підтримку НАТО, було б правильно запросити Україну приєднатися до НАТО», — підкреслюється у резолюції.

Читайте також: Прем’єрка Литви прогнозує суперечки щодо того, як змусити РФ платити репарації Україні

«Ми сподіваємося, що те, чого не вдалося зробити у Вільнюсі, вдасться досягти у Вашингтоні за десять місяців», — сказав голова Комітету Сейму з закордонних справ Жигимантас Павілоніс.

Він наголосив, що якщо членство України в НАТО не буде закріплене, існує загроза «поганого миру», що позначиться і на безпеці Литви.

У резолюції зазначено, що членство України в Альянсі підтримується «абсолютною більшістю суспільства».

Читайте також: Генсек НАТО знову закликав готуватися до тривалої війни в Україні

«Запрошення Україні стати державою-членом НАТО чітко підтвердить, що РФ не має права вето на розширення НАТО та не може формувати «сірі» зони безпеки в Європі», — йдеться у документі.

Як повідомлялося, у Силах безпеки та оборони України вже запроваджено 287 стандартів Північноатлантичного альянсу, до кінця року планується запровадити ще близько 200 стандартів НАТО.

Фото: @LRSeimas

Share

Статьи по теме

Последние новости

У Швейцарії доньку експрезидента Узбекистану обвинувачують у керівництві злочинною організацією

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".
UA.TODAY - Украина Сегодня UA.TODAY