Сейм Польщі ухвалив резолюцію про підтримку вступу України в НАТО
Сейм Республіки Польща ухвалив резолюцію на підтримку вступу України до Північноатлантичного альянсу.
За документ проголосували 443 депутати, 2 були проти, 7 утрималися, передає кореспондент Укрінформу.
«Враховуючи відданість українського народу та його суверенне право обирати власний шлях розвитку, Сейм Республіки Польща повністю підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України»,- йдеться в резолюції.
Як зазначається в документі, українська армія стає дедалі більш сумісною із силами НАТО та сильнішою.
У ньому підкреслюється, що «з військової точки зору вступ України до НАТО також буде корисним для Альянсу».
«Майбутній саміт у Вільнюсі має вирішальне значення для відносин між НАТО та Україною і має стати місцем дебатів щодо майбутнього країни»,- наголошується і резолюції.
Як підкреслюється, процедура запрошення Фінляндії та Швеції до Альянсу також може бути застосована і до України.
«Сейм Польщі підтримує зусилля щодо зміцнення політичної та практичної співпраці між Альянсом та Україною і побудову консенсусу щодо вступу України до НАТО», — йдеться в резолюції.
Раніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук повідомив про це у Фейсбуці, висловивши Сейму подяку.
«Сейм Республіки Польща повністю підтримує європейські та євроатлантичні прагнення України. Дякую за прийняття резолюції на підтримку вступу України в НАТО», — зазначив він.
За інформацією Стефанчука, у документі наголошується, зокрема, що сьогодні Україна захищає не лише свою державність, а й спільні цінності, такі як демократія і порядок, заснований на міжнародному праві.
Також зазначається, що вступ України буде вигідним Альянсу з військової точки зору.
Згідно з резолюцією, майбутній саміт у Вільнюсі має вирішальне значення для відносин НАТО й України та повинен стати місцем дебатів про їхнє майбутнє. Процедура запрошення до Альянсу Фінляндії та Швеції може бути застосована також до України.
У документі вказано, що Сейм підтримуватиме зусилля для посилення політичної і практичної співпраці між Альянсом й Україною та для побудови консенсусу щодо вступу України до НАТО.
Як повідомляв Укрінформ, перше засідання нової Ради Україна-НАТО може відбутися у Вільнюсі за участю Президента Володимира Зеленського.