Шахти і промислові підприємства в Україні закриють в будь-якому випадку: суть реформи вугільної галузі
Україна поставила перед собою мету — зробити «зелений перехід». А це значить, що всі підприємства, які ведуть до забруднення навколишнього середовища, закриють. Відбудеться це в рамках реформи вугільної галузі, вже наміченої Кабінетом міністрів України.
Захист екології — це, безумовно, дуже важлива і потрібна справа, проте не зовсім зрозуміло, що буде з тими людьми, які працюють на підприємствах і шахтах. Гендиректор ДТЕК Енерго Дмитро Сахарук під час дискусії Energy Club на тему справедливої трансформації вугільних регіонів заявив, що дана реформа веде до кардинальних змін економіки країни.
За словами гендиректора ДТЕК Енерго, в нашій країні цілі регіони залежать від вугільної промисловості. У даній сфері задіяні близько півтора мільйонів громадян України. Левова частка місцевих бюджетів складається з надходжень з вугільних підприємств. Якщо просто взяти і закрити шахти, то слідом за ними збанкрутують і заводи, які виробляють обладнання для вугільно-видобувних підприємств. Все це загрожує руйнуванням енергетичної галузі держави та її економіки в цілому. «Трансформація відбувається не в кабінетах, а на місцях, де замість тисячі робочих місць на шахті або ж 100 робочих місць в майстерні, де обслуговують техніку, повинні створити такі ж робочі місця або більше. Вугільні регіони мають і певну демографію. Ми не зможемо за один день із шахтарського регіону зробити силіконову долину … Це вимагає залучення всіх сторін: держави, і місцевих адміністрацій, і підприємств, і самих людей», — підвів підсумок своїй промові генеральний директор ДТЕК Енерго.
Нагадаємо, в Кривому Розі шахтарі відмовилися виходити на поверхню з шахт. Люди вимагають виплати заробітних плат і поліпшення умов праці. Заспокоїти учасників протесту біля будівлі адміністрації підприємства виходив Юзик з Кварталу, а нині народний депутат України від партії «Слуга народу».