ПолiтДумка

Що зашифровано у вишиванці Олени Зеленської: перша леді недарма обирає візерунок “білим по білому“

Август 30
13:56 2020

Перша леді Олена Зеленська в своєму гардеробі слідує більш сучасним трендам, ніж традиційним, однак, в її гардеробі є кілька вбрань з національними візерунками від відомих дизайнерів. Зеленська надягає вишиванки, як правило, на національні свята, коли разом з президентом їй належить виходити в народ, або під час поїздок за кордон на ділових зустрічах.

На святкування Дня незалежності Олена Зеленська засвітилася в білій сорочці з ручною вишивкою, яку створив для неї дизайнер Артем Климчук. За основу орнаменту на цій сорочці були взяті традиційні елементи полтавської вишивки. Основна вишита фігура — ромб. В українській культурі він вважається символом родючості, адже за формою нагадує два трикутника — чоловічого і жіночого начал, а також символом достатку і благополуччя. Наші пращури на сорочках молодят обов'язково вишивали ромб з хрестом всередині. Вишиванки з такими візерунками носили до того часу, поки жінка не завагітніє.

На сорочці першої леді дизайнер подав вишивку на сучасний манер. Примітним є те, що візерунок виконаний "білим по білому". Таку вишивку в Україні часто називають "решетилівською", адже заснували її умільці села Решетилівка на Полтавщині. Дана техніка входить до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України. Кому як не першій леді красуватися в такому вбранні і демонструвати українську культурну спадщину! Що зашифровано у вишиванці Олени Зеленської: перша леді недарма обирає візерунок “білим по білому“ Урочистості вишиванці додає світло-жовта нитка, яка ледь помітна на фото, але дизайнер додав цей елемент, щоб зробити вбрання більш сучасним та оригінальним.

Раніше повідомлялося, що Олена Зеленська показала в соцмережах свого кота вислоухої породи.

Share

Статьи по теме

Последние новости

Что происходит с нашим телом после всего одного солнечного ожога: 6 фактов

Читать всю статью

Мы в соцсетях

Наши партнеры

Polysad.com - Комнатные цветы и растения, садовые цветы и названия.
CZM.ua - Клиника лечения наркозависимости - ЦЗМ Украина.
Alt-center.com - Наркологическая клиника "Альт-центр".